Cezaevlerinde açık görüş yarın

Cezaevlerinde açık görüş yarın.9961
  • Giriş : 16.05.2008 / 10:39:00

Tutuklu ve hükümlüler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yarından itibaren 24 Mayıs'a kadar açık görüşten yararlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilen genelgesine göre Adana, Ankara 1 ve 2 Nolu L tipi, Antalya E ve L tipi, Aydın E tipi, Bakırköy-Metris T tipi, Bursa E tipi, Denizli D tipi, Diyarbakır E tipi, Gaziantep E tipi, İstanbul (Bayrampaşa) Kapalı, İstanbul H tipi, İzmir-Buca Kapalı, Konya E tipi, Mersin E tipi ile Ümraniye E ve T tipi kapalı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular, 17-18-19-20-21-22-23-24 Mayıs günlerinde olmak üzere 8 gün açık görüşten yararlandırılacak.

Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 17-18-19-20-21-22-23 Mayıs günlerinde olmak üzere 7 gün, müdürü bulunmayan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara ise 17-18-19-20-21-22 Mayıs günlerinde olmak üzere 6 gün açık görüş yaptırılacak.

Sayıları ve konumları değerlendirilerek adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile örgütlü suçlardan hükümlü ve tutuklular için ayrı gruplar oluşturulacak. Her grubun görüş günleri ve saatleri cumhuriyet başsavcılıkları ile kurum idareleri tarafından tespit edilecek. Bu grupların, aynı zamanda ve aynı görüş mahallinde birlikte bulundurulmaması sağlanacak.

Kınama cezası dışında disiplin cezası alan ve cezaları kaldırılmayan hükümlü ve tutuklular, açık görüşten yararlandırılmayacak.

Hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle görüştürülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious