Chanchu tayfunu can almaya devam ediyor

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Çin'in güneyinde etkili olan tayfun 2 çocuğun hayatını kaybetmesine neden oldu. Vietnamlı 99 balıkçının denizde kaybolmasına yol açan tayfun yüzünden 630 binden fazla kişi de evlerini terketmek zorunda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çin haber ajansı Xinhua, ülkenin sahil bölgeleri Guangdong ve Fujian'ın tayfundan en çok etkilenen yerler olduğunu kaydetti. Ajans, yerel kaynaklara dayanarak verdiği haberde, tayfun yüzünden evleri yıkılan iki çocuğun hayatını kaybettiğini, iki yaşlı Çinli'nin de yaralandığını duyurdu. Shantou'da neredeyse bütün yolların sele boğulduğu ve elektrik kesintisi yaşandığı belirtiliyor. Chanchu tayfununun etkili olduğu bölgelerde 630 binden fazla kişinin evlerinden çıkarıldığı kaydedildi.

Bu arada, Vietnam Ulusal Araştırma ve Kurtarma Merkezi, Vietnam'ın Sesi radyosundan yaptığı anonsta 11 gemi ile açılan 99 balıkçı ile irtibatın kesildiğini açıkladı. Balıkçıları arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Çin'de hemen hemen her yıl Mayıs ile Eylül aylarında şiddetli tayfunlar etkili oluyor. Chanchu tayfunu haftasonunda Filipinler'de etkili olmuş, en az 37 kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious