Chat aşkı için evini terk etti

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Adana'da chatte tanıştığı ve kendisinden 20 yaş küçük olan gence aşık olan evli kadın, eşini, çocuklarını ve evini terk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre Bursa'da yaşayan İkbal M. (39), Adana'dan chatte tanıştığı A.T. (19) ile arkadaş oldu. Belli bir süre devam arkadaşlık daha sonra A.T.'nin evli kadını Adana'ya davet etmesiyle aşka dönüştü. Adana'ya gelme teklifini kabul eden İkbal M., bundan 3 gün önce otogarda genç sevgilisiyle buluştu. Burada buluşan iki sevgili daha sonra A.T.'nin kiraladığı evde 2 gün boyunca birlikte kaldı. Bu gelişmeler yaşanırken evli kadının kocası Y.M. ise Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak eşinin kayıp ilanını verdi.

İki gün aynı evde kaldıktan sonra Bursa'ya gitmek isteyen kadın otogarda eşine telefon açarak kaçırıldığını ve yardım etmesini istedi. Aldığı haberle Bursa Emniyet Müdürlüğüne giden koca Y.M. durumu polise bildirdi. Telefon kayıtlarından yola çıkarak araştırma başlatan Bursa Emniyet Müdürlüğü, eşinin kendisini Adana'dan aradığını tespit etti. Harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü durumu Adana polisine bildirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı birimler otogar çevresinde ve içerisinde gerekli önlemleri aldıktan sonra iki sevgiliyi aramaya başladı. Polis A.T.'nin İkbal M.'yi Bursa yönüne giden otobüse bindirirken yakaladı. Gözaltına alınan ikili daha sonra Gasp Bürosuna götürülerek sorguya alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre yapılan görüşmelerde kaçırma olayının olmadığı ortaya çıktı. İnternette chat yaptığı sırada A.T. ile tanışan İkbal M. genç sevgilisi ile birlikte olmak için Adana'ya kendi isteğiyle geldiği ve eşine de korktuğu için kaçırıldığını söylediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan kadının evli ve çocuklarının da bulunduğu belirtildi. Ailesi ve akrabalarının eşini aldattığını öğrenmesini istemediği için kaçırılma yalanını kendisinin uydurduğu bildirildi. Chat aşkı için kaçırıldığını ileri sürüp, Bursa ve Adana Emniyet Müdürlükleri'ni alarma geçiren İkbal M. daha sonra adli mercilere sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious