Chat cinayetlerini tartışıyorlar

Chat cinayetlerini tartışıyorlar.11732
  • Giriş : 08.11.2008 / 10:21:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 10:32:39

İsveç gazetelerinde her geçen gün bir yeni internet trajedisi daha yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uzmanlar, İsveçlilerin internet kullanırken dikkatli olmaya çağırırken chat cinayetlerinden birine ilişkin davada görülmeye başlandı.

Yakın bir zamanda, chatte tanıştığı birisi tarafından acımasızca öldürülen Johanna'nın davasıyla ilgili olarak duruşma başladı. Cinayetle ilgili olarak 25 yaşlarında bir nakliye şoförü yargılanıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayı içinde 2 yaşında bir küçük çocuk annesi 23 yaşındaki Johanna Karlsson, internetten chat yaparak tanıştığı birisi tararından hunharca öldürülmüştü. Olayla ilgili basına bilgi veren Komiser Lars Johansson, cinayetle ilgili detaylı bilgiye sahip olmamakla birlikte, genç kadının vahşice bir muameleye maruz kaldığının kesin olduğunu, evdeki kalorifer peteğine zincirlerle bağlanan Johanna'nın defalarca bıçaklanmış olarak bulunduğunu kaydetti. Komiser Johansson, araştırmaları neticesinde cinayet bıçağının sanık evinde bulunduğunu ekledi.

Genç kadının öldüğü birkaç gün sonra anlaşılabilmiş, kadının annesinin, Johanna'dan haber alamaması üzerine, onun evine gelmesiyle ortaya çıkmıştı. Geldiğinde anne, 2 yaşındaki torununu annesinin başında çaresiz bir şekilde beklerken bulmuştu.

Cesedin bulunmasıyla aynı gün içerisinde cinayet zanlısı yakalandı ve o günden beridir de psikiyatri polikliniğinde tutuluyor.

Yapılan muayenelerde ise ayın şahsın mani-depresyonlar geçirmekte olduğu ortaya çıktı. Her geçen gün internet bağlantılı çeşitli olaylar ve trajik vakıalar haberlere yansırken, İsveçli bilişim uzmanları internet kullanırken çok dikkatli olunması ve sanal âlemde tanışılan kimselere karşı temkinli olunması uyarısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*