Chat tecavüzü 19 yıla patladı

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Chat'te tanıştığı 3 çocuk annesi kadını Almanya'dan İzmir'e çağırıp tecavüz eden evli ve bir çocuk babası Ömer Başar 19 yıl yedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Evli ve bir çocuk babası Ömer Başar, Almanya'da yaşayan evli ve üç çocuk annesi 40 yaşındaki gurbetçi Z.K. ile chat'le tanıştı. Kendini başka isimle tanıtan Başar, Z.K.'yi İzmir'e davet etti. Z.K. gece kendinden geçti ve sonra sabah bir parkta uyandı.

ÇIPLAK FOTOĞRAFINI ÇEKTİ
Cep telefonu, kredi kartları ve parasının çalındığını gören Z.K. bir arkadaşının yardımıyla Almanya'ya döndü. Bir süre sonra telefon eden Başar çektiği çıplak fotoğrafları gönderip, para isteyerek şantaj yaptı. Şantaj üzerine Z.K. yargıya başvurdu.

TECAVÜZ, GASP, ŞANTAJ
Gayrimenkul almaya geldiği İzmir'de içkisine ilaç konulduğunu, tecavüze uğradığını gasp ve şantaja maruz kaldığını anlatan kadının şikâyeti üzerine mahkeme Ömer Başar'ı 19 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Yargıtay da cezayı onayladı.

Chat'te farklı isim kullandı
İzmir'de dekorasyon işiyle uğraşan Ömer Başar, internette kendini Ömer Turan Güler olarak tanıttı. Z.K.'den Alman eşi ve özel hayatıyla ilgili bilgileri aldı. Kendi fotoğrafını göndermedi.

Chat tecavüzünden 19 yıl hapis yatacak

İnternette tanıştığı kadına tecavüz edip, fotoğraflarını çektikten sonra cep telefonu ve parasını çalmakla suçlanan Ömer Başar, 19 yıl hapse mahkûm edildi.

İnternette chat yaparken tanıştığı Almanya'da yaşayan Z.K. adlı kadını İzmir'e davet ettiği ve içkisine uyku ilacı katarak ırzına geçip, çıplak fotoğraflarını çektikten sonra, cep telefonu ve parasını almakla suçlanan Ömer Başar, 19 yıl 2 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. İddiaya göre olay şöyle gelişti: Almanya'da ünlü bir avukat olan A.K. ile evlenip Alman vatandaşı olan 40 yaşındaki üç çocuk annesi Z.K., İzmir'de yaşayan ve adını Ömer Turan Güler olduğunu söyleyen Ömer Başar ile internet ortamında tanıştı. Bir süre sonra ailesine gayrimenkul almak üzere ağustos ayında İzmir'e giden Z.K., internet arkadaşıyla buluşmayı da ihmal etmedi. İzmir'de buluştuğu Ömer Başar'la gece eğlenirken kendinden geçen Z.K., çok sonra kendini Bornova'da bir parkta bank üzerinde buldu. Çantasına bakan talihsiz kadın, cep telefonu, bir miktar para ve kredi kartlarının çalınmış olduğunu ve kredi kartından bankadan para çekildiğini fark etti. Bitkin bir halde ortada kalan kadın, arkadaşından yardım isteyerek Almanya'ya döndü.

FOTOĞRAFLA ŞANTAJ
Aradan bir süre geçtikten sonra 33 yaşındaki Ömer Başar, telefonla genç kadını arayıp para istedi ve o uyurken çektiği çıplak fotoğraflarını internette yaymakla tehdit etti. Bunun üzerine Z.K., İzmir'deki avukatını arayıp, dava açması için vekalet gönderdi. Avukatın yaptığı araştırma sonunda müvekkilinin chat'leştiği kişinin evli ve bir çocuk babası Ömer Başar olduğunu belirledi ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikâyet dilekçesi verdi. Mahkeme heyeti, Başar'ı toplam 19 yıl iki ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezaya itirazını değerlendiren Yargıtay 5. Ceza Dairesi, itirazı kabul etmeyip, yerel mahkemenin verdiği kararı onayladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious