Chavez yine Carlos'a sataştı

  • Giriş : 21.11.2007 / 13:51:00

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, İspanya Kralı Juan Carlos ile arasındaki polemiği sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Paris'ten Lizbon'a hareket etmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, "La Zarzuela'nın (Kraliyet Sarayı) üzerinden geçeceğim umarım ateş etmezler" şeklinde espri yapan Chavez, Lizbon'a varışında da "Kralı selamlamak için Zarzuela'nın üzerinden alçak uçuş yaptım" dedi.

Bu arada Şili'de yapılan 17. İbero-Latin Amerika zirvesi sırasında eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar hakkında "faşist" diyen ve Venezeula'daki İspanyol işadamlarını suçlayan Chavez, Kral Juan Carlos'un"kes sesini" diye çıkışmasının arkasından Kral'dan özür beklediğini yineledi.

Chavez, "İspanya veya İspanyollar ile hiçbir sorunum yok" derken, Kralın tavrından dolayı özür dilemesinin normal karşılanması gerektiğini söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı ayrıca, "Latin Amerika değişiyor. Bolivya'da Evo Morales ya da Nikaragua'da Daniel Ortega gibi, 300 yıla yakın soykırıma maruz kalmış yerli halktan olan devlet başkanları var. Yerliler yerlerinden kalktıklarında gerçeği söylüyor ve iyi karşılanmıyorlar. Ama gerçek gerçektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious