Chavez'in yeni hedefi Uribe: Seni korkak yalancı

  • Giriş : 21.01.2008 / 14:59:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 15:17:14

ABD Başkanı Bush ile girdiği polemikleri dünya çapında bilinen Venezüella Devlet Başkanı Chavez’in yeni hedefi, Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

FARC örgütünün elinde bulunan rehinelerin kurtarılması için arabuluculuk rolüne son veren başkana çok sinirlenen Chavez, ülkesinde katıldığı bir süt fabrikası açılışında Uribe’ye sert sözlerle yüklendi.

Chavez, Uribe’yi “Latin Amerika halklarına karşı faaliyet yürüten ABD İmparatorluğu’nun acınılası maşası” olarak niteledi.

Uribe’yi, 1970’lerin unutulmaz ‘Baba’ filminin Don Vito Corleone karakterine benzeten Chavez, “O bir korkak, bir yalancı, manipulatif bir insan. Mafya babası olmaya uygun. Don Vito Corleone, Alvoro Uribe ile kıyaslandığında bir hiçtir” dedi.

Bir zamanlar aralarından su sızmayan Chavez ve Uribe, FARC rehine krizi yüzünden karşı karşıya geldi.

1972 yapımı olan filmde mafya babası rolündeki Don Vito Corleone karakterini Marlon Brando canlandırmış ve ünlü oyuncu bu rolle Oscar kazanmıştı.

Kolombiya Komünist Partisi’nin silahlı kanadı olarak bilinen FARC, aralarında ABD ve birçok Avrupa ülkesinin de bulunduğu 31 ülke tarafından terör örgütü olarak kabul ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious