Chelsea, transferde zarar ediyor

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Popüler ve pahalı transfer yaparak taraftarları stada çekmeye çalışan Abromovich, kasanın ağzını sonuna kadar açmaya hazır olduğunu söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa'da bir anda yükselişe geçen futbolcular birer birer Chelsea'nın transfer listesinde yer alıyor. Pahalı tranferler Jose Morinho'yu rahatlatırken, takımın önemli bir başarı elde edememesi Rus iş adamını düşündürüyor.

Son zararını Arjantinli dünya starı Hernan Crespo'yu satmakla açıklayan Chelsea, Inter'den 16 milyon sterline aldığı Crespo'yu 2 milyon sterlin gibi çok ucuz bir fiyata Milan'a sattı. Önceki yıllarda da aynı hataları tekrarlayan Chelsea, Bluckburn Rowers'dan 17 milyon sterline aldığı Damien Duff'ı, 5 milyon sterline Emre Belözoğlu'nun da forma giydiği Newcastle United'a satarak, milyonlarca sterlinlik zarara uğradı.

Abromovich, dünya starı Shevchenko'yu 30 milyon sterline, Bayern Münih'ten ise, Ballack'a haftalık 130 bin sterlin karşılığında transfer ederek, tüm mali olanaklarını seferber etmiş oldu.

Chelsea'nın son gözdesi de, Arsenal'dan Ashly Cole oldu. Bu futbolcu için 16 milyon sterlin ücret teklif ederken, Arsenal ise, siyahi oyuncu için 25 milyon sterlinde ısrar ediyor.

Clelsea'nın transfer zararları:

Oyuncu Alış fiyatı Satış fiyatı

Damien Duff 17 milyon sterlin 5 milyon sterlin

Juan Veron 15 milyon sterlin Bonservissiz

Adrian Mutu 15.8 milyon sterlin Bonservissiz

Alexei Smertin 3.45 milyon sterlin 1 milyon sterlin

Henan Crespo 16.8 milyon sterlin 2 milyon sterlin

Tiago 8 milyon sterlin 6.5 milyon sterlin

Asier Del Horno 8 milyon sterlin 4.8 milyon sterlin

A. Shevchenko 30 milyon sterlin -

S. Kolau 8 milyon sterlin -

Toplam transfer zararı: 64.75 milyon sterlin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious