Chelsea maçı Rus basınında

Chelsea maçı Rus basınında.18080
  • Giriş : 01.04.2008 / 12:09:00

Fenerbahçe ile Chelsea arasında yarın oynanacak Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk maçı Rusya basınında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu maç İngiltere kadar Rusya'yı da yakından ilgilendiriyor. Ruslar kendi takımları dışında Chelsea'yı çok yakından takip ediyorlar. Çünkü Chelsea takımının sahibi ünlü Rus oligark Roman Abramoviç.

Fenerbahçe, Chelsea maçı Rus basınında ve internet sitesindeki forumlarda geniş yer alıyor. "Zor olacak, ama Türkleri geçmek zorundayız." "Matea Kezman'a dikkat" gibi yorumlar Rus basınının spor sayfalarını kaplıyor. Ruslar, turu Chelsea'nın geçeceğine inanmalarına rağmen Fenerbahçe'den tedirgin olduklarını da gizlemiyorlar.

Komsomolskaya Pravda'da yer alan Fenerbahçe yorumu hayli ilginç:

"Fenerbahçe efsanevi teknik direktör Zico'yu çağırdığı zaman hiçkimse şaşırmadı. Türkler parayı savurmayı severler. Real Madrid ve Brezilya Milli Takımı'nın ünlü oyuncusunu kendi renklerine bağlaması da buna bir örnek olarak verilebilir.

Fenerbahçe CSKA ile aynı gruba düştüğünde herkes Fenerbahçe'nin CSKA ile beraber gruptan çıkamayacağını ve bu yarışın dışına itileceğini düşünmüştü. CSKA grubun en dibindeki yerini alırken Fenerbahçe ise gruptan çıkmayı başardı. Rakibi İspanyolların güçlü takımı Sevilla'ydı. Kazanan tekrar Türkler oldu. Ama bu sefer ki favori takım Londra'dan. İngiliz takımı kazanmaya daha yakın görünüyor. Gerçekte ne olur bilinmez. İstanbul'daki dolu tribünlerde Roman Abramoviç'in takımı aradığı ilacı bulamayabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious