Chelsea yeniden yapılanacak

Chelsea yeniden yapılanacak.15978
  • Giriş : 16.04.2008 / 15:12:00

Chelsea yönetimi, sezon sonuda takımı baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor. İngiliz The Times gazetesinin haberine göre, sezon sonunda takımdan en az 10 futbolcu ayrılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu durumun, Rus milyarder Roman Abramoviç'in 5 yıl önce kulübü satın almasının ardından büyük paralar harcanarak yapılan transferlerden bu yana takımda yaşanan en büyük değişiklik olacağı belirtiliyor.

Gazeteye göre takımın yenilenmesi kararı, teknik direktör Avram Grant'ın akıbeti ne olursa olursun uygulanacak.

Times'a göre Grant ve Abramoviç, Chelsea'nin hedeflediği zaferlere ulaşabilmesi için takımda kapsamı bir değişiklik yapılmasında hemfikir. Bu süreci kimin yöneteceği konusunda henüz bir netlik olmadığını yazan gazete, bununla beraber Abromoviç'in, kendisini kanıtlaması için Grant'a bir şanst tanımak istediğini belirtti.

Chelsea taraftarlarının çoğunluğu ile futbolculardan bazılarının da memnun olmadığı bilinen Grant'ın, takımı şampiyonlar ligi finaline taşıması durumunda görevine devam etmesi kolaylaşacak. Times'a göre takımdaki geleceğinden emin olan İsrailli teknik direktör ise önümüzdeki sezonlara ilişkin planlamalara başladı. Yeni transferler için Abramoviç'in de kesenin ağzını açacağı belirtiliyor.

YILDIZLAR SATIŞ LİSTESİNDE

Grant'ın, kendi tercihlerine uygun olmayan bir takım devraldığını düşündüğüne işaret eden Times, yeniden yapılanma programı çerçervesinde birçok oyuncuya takımdan gidebileceklerinin bildirildiğini yazdı. Gazeteye göre takımın ünlü yıldızları Andriy Shevchenko, Claudio Pizarro, Steve Sidwell ve Tal Ben-Haim satılacak. Florent Malouda, Shaun Wright-Phillips, Carlo Cudicini ve Juliano Belletti'nin durumunun ise henüz netleşmediği belirtiliyor. Didier Drogba, Frank Lampard ve Wayne Bridge'in kararsız oldukları, takımdan ayrılacakların sayısının iki haneli rakamlara çıkabileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious