Cheney'den Bush'a şakalı cevap

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

Radyo ve Televizyon Muhabirleri Derneğinin yıllık yemeğinde yardımcısı Dick Cheney'e şaka yollu takılan Başkan Bush'a cevap bir başka gazeteci yemeğinde geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Washington'daki en eski gazeteci organizasyonu olan 'Gridiron Kulübü'nün yıllık yemeğine katılan Dick Cheney, Başkan Bush'un yemekteki yokluğunu, "kitap kulübünün toplantısına katılacağı için kulübün yemeğine katılamadığı" şeklinde duyurdu.

Bush, katıldığı gazeteci yemeğinde, Başkan Clinton'ın yazdığı uzun kitabı hatırlatarak, başkanlıktan sonra kendisinin de bir kitap yazmayı düşündüğünü ve bunun da muhtemelen pop-up kitabı(Çocuklar için yapılan, sayfalar açıldıkça resimlerin kabararak dışa doğru çıkarak fırladığı 3 boyutlu kitaplar) olacağını söylemişti.

Başkan Bush, misafiri olan Brezilya devlet başkanını Camp David'de ağırlayacağı için, her sene katıldığı Gridiron Kulübünün yemeğine bu sene katılmadı. Cheney'in şakalarından son günlerde küresel ısınma konusundaki çıkışlarıyla gündemde olan Al Gore'da nasibini aldı.

Cheney, Al Gore'un Tennessee eyaletinde bulunan evinin eyalet ortalamasının çok üzerinde enerji sarfiyatı yaptığı yolundaki haberlere gönderme yaparak, "Birçokları küresel ısınmanın insan eseri olduğunu iddia ediyor. Öyle görünüyor ki buna sebep olan insanı buldular." şeklinde konuştu.

Yemeğe katılan Cumhuriyetçi Partili Başkan adayı Mitt Romney ise, Mormonluğuyla ilgili şakasıyla dikkat çekti. Giuliani'nin, "Başkan seçilirsem eşimin de kabine toplantılarına katılmasını sağlayacağım" şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Romney, "Eğer ben de aynı politikayı uygularsam, Kabinede oldukça fazla sandalyeye ihtiyacımız olacak" şeklinde konuşarak, kamuoyundaki bütün Mormonların çok eşli oldukları yolundaki iddialara takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious