Cheney'in ailesi halı pazarlığı yaptı

Cheney'in ailesi halı pazarlığı yaptı.12714
  • Giriş : 25.03.2008 / 12:41:00

ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in eşi Lynee Cheney Türk halılarına hayran kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halıcıda yaklaşık 10 dakika alışveriş yaptıktan sonra Kapalı Çarşı turu yapması planlanan bayan Cheney, 1 saat alışveriş yaptığı halıcıdan 2 tane Uşak halısı satın aldı. Lynee Cheney'in halı alışverişinin uzaması üzerine Kapalı Çarşı turu iptal edildi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Ankara'nın ardından İstanbul'a geçen ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, eşi Lynee İstanbul'da çeşitli tarihi ve turistik mekanları gezdi. Bayan Cheney, kaldığı otelden sabah saatlerinde ayrılarak Kapalı Çarşı'ya gitti. Kapalı Çarşı'da devlet konuklarının uğrak yeri haline gelen Hakan Halıcılık'a geçen Bayan Cheney'nin alışverişi beklendiğinden uzun sürdü. Bayan Cheney'in halı merakı alışverişin süresinin 1 saate çıkmasına neden oldu. Mağazadaki tüm halıları neredeyse tek tek inceleyen Lynee Cheney, el dokuması 2 Uşak halısı satın aldı.

Bayan Cheney'nin mütevazi hareketleri ile dikkat çektiğini söyleyen Hakan Halıcılık sahibi Hakan Evin, Lynee Cheney'in halı konusundaki bilinçli tutumunun kendini oldukça şaşırttığını ifade etti. "Ne istediğini ve ne alması gerektiğini bilen bir müşteriydi" diyen Evin, "Genelde pastel renkli halıları inceledi. Halılar ve Türk halıları hakkında bilgisi olduğu belliydi. Daha önce bu konuda kitap da okumuş. En sonunda iki tane el dokuması Uşak halısı satın aldı." ifadesini kullandı.

Mağaza sahibi Evin, Bayan Cheney'in ricası üzerine halılar için ödediği fiyat hakkında açıklama yapamayacağını söyledi. Lynee Cheney'in halı tutkusu 10 dakika olarak planlanan alışverişi 1 saate uzatınca Kapalı Çarşı turu iptal edildi. Bayan Cheney Kapalı Çarşı ziyaretinin ardından Topkapı Sarayı'na geçerek incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious