Chesea tatmin etmedi

Chesea tatmin etmedi.15978
  • Giriş : 09.04.2008 / 20:15:00

İngiliz basını, Chelsea'nin Fenerbahçe'yi elediği Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanşında ilk golü atan Ballack'ı ön plana çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiliz basını, Fenerbahçe'nin Chelsea'ye 2-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'nden elendiği çeyrek final rövanş maçına geniş yer ayırdı.

The Daily Telegraph gazetesi, Chelsea'nin son beş sezonda dördüncü kez yarı finale ulaştığına dikkat çekerken, "Chelsea Türk lokumunun tadını çıkardı" başlığını kullandı.

Haberde, turun çok da etkileyici olmayan iki golle geldiği kaydedilirken, "2002 finalinde Real Madrid'e karşı Leverkusen'de kaybeden Michael Ballack, erken ve aslında sonucu haber veren golü attı. Kapanış sahnesinde ise Fenerbahçe durumu eşitlemeye çalışırken Frank Lampard ikinci golü ekledi" denildi.

Maçın kahramanının beklenmedik şekilde Chelsea'nin üçüncü kalecisi Hilario olduğu belirtildi. Cudicini'nin sakatlanmasıyla oyuna giren Hilario'nun iki şahane kurtarışla Chelsea'yi yarı finale taşıdığı ifade edildi.

Chelsea'nin maçta erken hakimiyet kurmanın avantajını yaşadığını da belirten Telegraph, İngiliz takımının ikinci yarıya galip başlamasına rağmen bu durumu avantaja ve "gollere" çevirmekte yetersiz kaldığı belirtildi.

Fenerbahçe'nin son çare olarak Kezman'ı oyuna dahil ettiği, maçtaki hassas dengenin her iki taraf için de iyice göze çarpar hale geldiği, her iki tarafın da "bir gol daha atılırsa bunun sonucu belirleyecek güçte olduğunu farkına vardığını" kaydeden Telegraph, "sonuçta hem eğlenceli hem de heyecan verici bir durum ortaya çıktı. Fenerbahçe teslim olmayı reddetti. Kaleci Hilario biri Gökhan Gönül, diğeri Kazım Kazım'ın atışlarında iki olağanüstü kurtarış yaptı" diye yazdı.

The Guardian: "Chelsea Şampiyonlar Ligi hayali üzerinde zar attı"

The Guardian gazetesinde yer alan maç yorumunda Lampard'ın son şovunun Chelsea'nin turu güvenli şekilde geçmesini garanti ettiğine dikkat çekildi.

Chelsea taraftarının maç boyunca takımın atak Futbol oynaması yolunda tezahürat yaptığı, ancak teknik direktör Avram Grant'ın Ballack'ın sunduğu erken avantaja tutunmaktan yana bir tutum sergilediği belirtilen yorumda, Chelsea'nin Fnerbahçe atakları karşısında adeta Şampiyonlar Ligi hayali üzerinde zar attığı, yani bir nevi kumar oynadığı kaydedildi.

Grant'ın oyun taktiğinin Fenerbahçe'yi adeta hücuma davet ettiği ve rakibe bir inisiyatif sağladığı belirtilen yorumda, "tabii kimse önemli olanın sonuç olduğunu inkar edemez. Grant belki heyecan verici bir oyun sergileme sözünü tutmakta başarısız oldu, ama asıl önemli olanın sonuç olduğunu bir kere daha kanıtladı" denildi.

Daily Mirror: "İnanılmaz maviler"

The Daily Mirror gazetesi, Michael Ballack'ın, daha oyunun başlangıcında attığı golle Chelsea'ye bir rüya armağan ettiğini, Lampard'ın ise Chelsea'yi Şampiyonlar Ligi yarı finaline taşıyan kahraman olduğunu yazdı.

Chelsea'nin bundan sonraki maçlarında bir kaleci krizi yaşayabileceğine işaret edilirken, gazetenin bir diğer yorumunda ise "tahmin edin bir sonraki aşamaya kim geçti: İnanılmaz maviler" başlığı kullanıldı.

The Sun: "Tehlikeli bölgede basit paslaşmalar"

The Sun gazetesinin yorumunda, Zico'nun takımının maça en az İstanbul'daki kadar gergin çıktığı öne sürüldü ve "tehlikeli bölgelerde son derece basit paslaşmalar yaptılar ve Chelsea'nin hiç uğraşmadan dünyanın en iyisi gibi görünmesine yol açtılar" denildi.

Chelsea'nin aslında daha oyunun çok başlarında avantajını ikiye katlaması gerektiği de savunulan yorumda, oyun ilerledikçe Fenerbahçe'nin durumun güçlüğünün iyice farkına vardığı iddia edildi.

Erken gelen ilk gole rağmen Chelsea'nin ikinci gol atılmadan son derece rahatsız göründüğünü kaydeden gazete, Fenerbahçe'nin, Chelsea sahasında zaman zaman hem adam hem de yer bulduğunu, ancak bunu gole çevirmeyi başaramadığını yazdı.

Daily Mail: "Zico'nun takımı oyun kuramadı"

Daily Mail gazetesi, Ballack'ı öven bir başlığa yer verdiği haberinde Chelsea'nin, Stamford Bridge'de birinci sınıfı futbolunu oynamadığını, buna gerek de kalmadığını" yazdı.

Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu'ndaki kahramanca performansına hiç benzemeyen zayıf bir direniş gösterdiğini öne süren gazete, "Zico'nun takımı oyun kuramadı ve Chelsea turu geçti" diye yazdı.

Oyunun ilk yarısının sonlarına doğru Chelsea'nin durgun savunmasını zorlayan Lugano'nun kafa çıkışına dikkat çekilen yorumda, Chelsea'nin bu noktada neredeyse bir beraberliğe mahkum edilmeye yaklaştığı belirtildi.

İşte bu nedenle Grant'ın devre arasında takımına geçen hafta yaşananların ardından, bu hafta neler olabileceğini anlatmak zorunda kaldığı belirtilen yorumda, sonucu Lampard'ın golünün belirlediği ve Chelsea'nin önünde şimdi zorlu Liverpool aşamasının bulunduğu bildirildi.

The Times: "Ballack tansiyonu düşürdü"

The Times, ilk golü atan Ballack'ın maçta gösterdiği performansı övdü ve ünlü futbolcunun Chelsea açısından oyundaki tansiyonu düşüren isim olduğunu yazdı.

Fenerbahçe'nin bazı pozisyonlarda Chelsea'de paniğe sebep olduğu hatırlatılan yorumda, "Chelsea oyuna aynen İstanbul'daki tempo ve amaçla başladı, ancak yine bunu korumakta başarısız oldular" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious