Chirac Elysee Sarayı'ndan taşınacak

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Chirac ve eşi Bernadette, Elysee Sarayı’ndan ayrılınca Seine Nehri kıyısında, ünlü Louvre Müzesi’ne bakan 180 metre karelik dubleks daireye taşınacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Görev süresi 16 Mayıs'ta dolan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve eşi Bernadette, Elysee Sarayı’ndan ayrılınca Seine Nehri kıyısında, ünlü Louvre Müzesi’ne bakan 180 metre karelik dubleks daireye taşınacak.

Le Parisien gazetesinin birinci sayfadan verdiği haberde, Chirac çiftinin taşınacağı dairenin fotoğraflarına da yer verildi.

Haberde, antikacılar ve sanat galerilerinin yer aldığı sokaktaki dairenin kiralandığı mı, yoksa Chirac çifti tarafından satın mı alındığı belirtilmezken, Paris'in bu gözde mahallesinde 180 metre karelik bir dairenin fiyatının 1.5 milyon euro civarında olduğu kaydedildi.

Chirac çifti 1974'ten beri Cumhuriyet saraylarında oturdu. 12 yıldır da Elysee Sarayı’nda ikamet ediyorlar.

Chirac'ın kendi şatosu var

Bu evin dışında Chirac'ın eski cumhurbaşkanlarına tahsis edilen ve parası da devlet tarafından ödenen bir bürosu ve ayrıca kültürler arası diyalog, dayanışma ve ekoloji derneğini barındıracak bir başka bürosu daha olacak.

Mal varlığı beyannamesine göre, Chiracların Correze'de bugünkü değeri 500 bin euro olan ve 1969'da satın alınan Bity şatosu bulunuyor.

Jacques Chirac'ın 60 bin euro değerinde yine Correze'de bir evi daha var. Çiftin Paris'te kızları Claude'a verdikleri 114 metre karelik bir dairesi de bulunuyor. Çiftin beyan ettiği menkullerin değeri ise 580 bin euro civarında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious