CHP, Anayasa Mahkemesi'ne bu kez neden gidiyor?

CHP, Anayasa Mahkemesi'ne bu kez neden gidiyor?.9867
  • Giriş : 09.07.2008 / 07:06:00
  • Güncelleme : 09.07.2008 / 00:02:59

CHP Lideri Baykal, İslam Gençlik Örgütü'nün temsilcilerine ayrıcalık tanındığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin grup tolantısında konuşan Baykal, örgüte bağlı temsilcilerin denetime tabi tutulmamasından ve muafiyetlerinden şikayet etti. Baykal, AK Parti Hükümeti'nin sakıncalı ve tehlikeli bir düzenlemeye imza attığını savundu. CHP Genel Başkanı, konuyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne gideceklerini bildirdi.

İktidarın yandaş kuruluşlarına da muafiyet ve ayrıcalıklar tanındığını öne süren CHP Lideri Baykal, tozlu, dumanlı ortamda tehlikeli düzenlemelerin sessiz bir şekilde hayata geçirilmesinden yakındı.

AK Parti'nin uluslararası teşkilatlara kendi durumuna ilişkin verdiği beyanları yorumlayan Deniz Baykal, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ne başvuranın Ermenistan ya da başka bir ülke olmadığını AK Parti'li Bakan ve milletvekillerinin olduğunu söyledi.

Baykal, şöyle dedi: "Sıkılmadan lobi ve kulis faaliyetlerinde bulundular, şikayet ettiler. Bakınız, Gökçeada ve Bozcaada'nın farklı bir statüye kaydırılması, Türkiye'nin egemenliğinin dışına çıkarılması söz konusu. AK Partili vekilllerde de istediğimizi yapın, gereğini yerine getirelim anlayışı var sanki. İktidarların sıkıntıya girdiği dönemler, dışarıdaki unsurlar için bir fırsattır. İktidarlar, siyasi ve hukuki sıkıntıların karşısındaysa her türlü dış baskıyı yöneltmek mümkündür."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*