CHP, araçlarının borcunu ödedi, hacizden kurtuldu

CHP, araçlarının borcunu ödedi, hacizden kurtuldu.13762
  • Giriş : 26.05.2008 / 09:37:00

Baykal’ın Mercedes aracına vergi borcundan dolayı haciz konduğunun ortaya çıkması üzerine CHP parayı ödedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Apar topar ödediler ve ‘Hiç bir borcumuz yoktur’ açıklaması yaptılar... CHP’DEN ikinci kez alel acele ‘ödeme’ telaşı... Kanaltürk’ü aktardığı 5.7 milyon YTL’nin faturalarını olayın patlak vermesi üzerine almak zorunda kalan CHP, şimdi de Genel Başkan Deniz Baykal’ın 500 milyarlık Mercedes 600 SL makam aracının vergi borcunu olay ortaya çıkınca apar topar ödedi. star’ın Baykal’ın makamına Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ödenmemesi gerekçesiyle hacizli yakalama emri konduğu haberi, CHP tarafından yalanlandı. Yalanlamaya esas olarak gösterilen belgenin tarihi dikkat çekti. CHP açıklamasında, Ankara Yeğenbey Vergi Dairesi’nden alınan 22 Mayıs 2008 tarihli belgede, ‘Makam otomobillerinin ‘zamanında ödenmemiş vergi borcu olmadığı’nın kayıtlı olduğu’ ifade edildi. Ancak star’ın dayandırdığı haber de, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 22 Mayıs tarihli güncellemesiyle hazırlanan verilerine, yine Genel Müdürlüğün ilgili birimlerinden edinilen bilgilere ve CHP Genel Muhasibi Mustafa Özyürek’ten 21 Mayıs tarihinde alınan demece dayanıyordu. Tüm bunlar, CHP Genel Merkez’in vergi borcunu, hacizli yakalama duyumunu aldıktan hemen sonra apar topar ödediğini ortaya çıkardı.

ÖZYÜREK, 21 MAYIS’TA ÖĞRENDİ

star’ın dünkü sayısında CHP Genel Muhasibi Mustafa Özyürek’ten 21 Mayıs’ta alınan ve konuya ilişkin bilgisinin olmadığını yansıtan demecine yer verildi. Özyürek’e, star muhabiri tarafından ‘arabaların hacizli olduğu’ bilgisinin verildiği tarihin, CHP’nin Yeğenbey Vergi Dairesi’nden aldığı 22 Mayıs tarihli belgeden bir gün önceye denk gelmesi dikkat çekti. CHP Genel Merkezi’nin 22 Mayıs tarihli belgeye dayandırdığı savunması, vergi borcunun konu basına yansıdıktan hemen sonra apar topar ödendiği yorumlarına neden oldu.

BELGE SAYILMAZ

CHP açıklamasında, Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinde verilen bilgilerin altında yer alan, ‘Bu bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır. Belge olarak kullanılamaz. Kesin bilgiler ilgili şubelerden sağlanabilir’ notuna da dikkat çekildi ve ‘Bu not ve Yeğenbey Vergi Dairesi’nin resmi belgesi, manşetten doğru diye verdiğiniz bilginin, kesin ve doğru bilgi olmadığının kanıtıdır’ dendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious