CHP, Büyükanıt'ı sordu

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Orgeneral Büyükanıt hakkındaki iftiraları sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkında internet ve telefon mesajlarıyla yürütülen iftira kampanyasıyla ilgili soruşturmanın sonucunu sordu.
Ahmet Ersin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Orgeneral Büyükanıt'ın bu göreve gelmesini engellemek için Şemdinli iddianamesiyle başlayıp, internetten ve Başbakan ile bakanların özel cep telefonlarına kadar ulaşan mesajlarla çeşitli iftiralar atıldığını hatırlattı.

Danıştay saldırısı ve sonrasında Emniyet tarafından sürdürülen çete soruşturmalarının el altından kamuoyuna duyurularak, çetelerle TSK'nın ilişkilendirme çabalarının unutulmadığını dile getiren Ersin, iftira kampanyası ve saldırıların, örgütlü bir yapılanma tarafından gerçekleştirildiğini savundu. Ersin, aradan geçen uzun sürede bunları yapanların ortaya çıkarılmadığını kaydetti.

Ahmet Ersin, önergesinde şu sorulara yer verdi: ''İnternet ve telefon mesajlarıyla Sayın Büyükanıt hakkında iftira kampanyası yürütenlerle ilgili soruşturma ne oldu? Çetelerle TSK'yı ilişkilendirmek amacıyla, Emniyetteki çete soruşturmalarını kamuoyuna sızdıranlar hakkındaki soruşturma ne oldu? Bu soruşturmaların sonuçlandırılmadığı, kapatıldığı ve Sayın Büyükanıt ile

TSK hakkındaki iftira ve saldırıların faili meçhul kaldığı doğru mu?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious