CHP, Çubukçu senaryosuna tepkili

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Sadece Başbakan’ın avukatlığını yapan,muhtaç çocuklara hizmet etmeyen, yoğun kadrolaşma yapan kişinin aday olması utançtır

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi: Kendi deyimiyle ‘çelik çomak’ oynuyor. Bu 73 milyonluk ülkenin halkına saygısızlıktır. Sadece Başbakan’ın avukatlığını yapan, zavallı çocuklara hizmet etmeyen, kurumunda en yoğun kadrolaşmaları yapan Nimet Çubukçu’nun ismi geçiyor. Bu Türkiye için üzücü ve utandırıcıdır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek: Biz bu konuyu Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Erdoğan’ın aday olmaması durumunda, uzlaşma daha kolay olacaktır. Şimdi de milletle alay eder gibi senaryolar ortaya atıyorlar. Bu durumu demokrasi ile bağdaştırmak mümkün değil.

CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek: Senaryoları kendi hayalleridir. Şu anki tutumları, ’aç tavuğun kendini darı ambarında’ hissetmesi gibi bir şey. AKP, iktidarı babadan oğula geçecek bir yöntem gibi görüyorsa, bu doğru değil.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu: Cumhurbaşkanlığı, vekaleten yürütülecek bir kurum değildir. Böyle bir düşünce cumhurbaşkanlığı makamını yıpratır. Nimet Çubukçu’nun ismi geçiyor. Bir ismi, vekaleten Köşk’e çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti devletine hakarettir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious