CHP, Demir'in istifasından memnun

CHP, Demir'in istifasından memnun.11391
  • Giriş : 03.01.2009 / 17:17:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Başkent Doğalgaz AŞ Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in istifasından memnun olduklarını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Başkent Doğalgaz AŞ Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in istifasıyla ilgili olarak, ''O görevde bulunmaması gereken, bu kadar sorumsuz bir yetkilinin, bu olaydan sonra istifa etmesi bile memnuniyet vericidir'' dedi.

Yerel seçimlerde CHP'den tekrar belediye başkan adayı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in seçim bürosu açılışına katılan Selvi, gazetecilerin, Başkent Doğalgaz AŞ Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in istifasıyla ilgili soruları üzerine, 2009'a umutla girmek isteyen Türkiye'nin yılbaşı gecesi Ankara'da 7 gencin bir ''ihmal'' sonucu vefat etmesiyle derin üzüntü yaşadığını belirtti.

Gençlere Allah'tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı dileyen Selvi, bu tarz olaylarla karşılaşmamak için kamu görevi yapan, sorumluluk mevkisinde bulunan kişilerin, o göreve uygun, deneyimli kişiler olması gerektiğini vurguladı.

Selvi, şöyle konuştu: ''Ama Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdüründe, bu deneyimin, birikimin olmadığını üzülerek, hatta bir olayı bile son derece yürekleri sızlatan bir istismara çevirmeye kalkması, tabi ki, insanlarımızın gözünden kaçmadı.

Türkiye bunu hak etmedi. Bu insanlar bunu hak etmedi. O görevde bulunmaması gereken, bu kadar sorumsuz ve lakayt bir yetkilinin, bu olaydan sonra istifa etmesi bile memnuniyet vericidir. Ama aynı sorumluluğa sahip, hakkı olmadığı halde iktidar olmanın verdiği imkanlarla, en sorumlu, en üst düzeyde bulunanların da bunu örnek alarak, böyle bir acı yaşamadan istifa etmelerinin yararlı olacağı kanaatindeyim. Olan olduktan sonra istifa çok anlamlı değil, ama diğer bu işi bilmeyenlerin, koltuk kapanların, sorumluluk duygusu gelişmemiş olanların da bunu örnek almalarını tavsiye ederim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*