CHP, Ergenekon'un arkasında

CHP, Ergenekon'un arkasında.12401
  • Giriş : 29.11.2008 / 23:11:00

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Ergenekonun siyasi bir sipariş ve bir şantaj aracı olduğunu belirterek Ergenekon aynı zamanda bir safsatadır dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği “Demokrasi Hukuk ve Ergenekon” isimli panel, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde yapıldı. Panele CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, ADD Genel Sekreteri Suay Karaman, İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Gültekin, Prof. Dr. Sina Akşin, Emekli Tümgeneral Osman Özbek katıldı. Panelde ilk sözü Emekli Tümgeneral Osman Özbek aldı. Özbek insansız hava aracı alınması gereken bir dönemde çok sayıda dinleme aracı alındığını ve Başbakanlığın muhalifleri dinlettiğini iddia etti.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan Emekli Orgenerallar Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un Genelkurmay Başkanlığı'nın talimatı ile bir korgeneral tarafından ziyaret edilmesinin eleştirilmesine tepki gösteren Özbek “Yolsuzluk yaptığı iddiasıyla görevden alınan ve hastanede yatan Şaban Dişli'yi başbakan ve eşi ziyaret ediyor. İçerde paşaları bir korgeneral ziyaret edince olay çıkıyor.” diye konuştu. Özbek konuşmasını CHP'ye atıfta bulunarak “Lütfen çarşafa dolanmadan yola devam edelim” diye bitirdi.

Panelde CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ise Ergenekon'un siyasi bir sipariş ve şantaj aracı olduğunu savundu. Okay “Ergenekon aynı zamanda bir safsatadır” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*