CHP, Gül'ün Arıtman'a davasını eleştirdi

CHP, Gül'ün Arıtman'a davasını eleştirdi.12401
  • Giriş : 24.12.2008 / 12:37:00

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, Cumhurbaşkanı Gül'ün CHP Milletvekili Canan Arıtman'a açtığı davayı ''Bu davanın açılması, Ermeni kökenli yurttaşlarımıza haksızlık'' diye değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, bu davayı açmasının, ''kendisine söylenen sözleri hakaret olarak kabul ettiği'' anlamına geldiğini savundu.

Herkesin, kökeninin saygın olduğunu dile getiren Okay, ''Bu davanın, Cumhurbaşkanı'nın üzüntüye sevk edildiği, moral değerlerinin yıkıldığı, aşağılandığı, küçültüldüğü gerekçesiyle açılmış olması, bir anlamda Ermeni kökenli yurttaşlarımıza karşı çok büyük haksızlıktır'' dedi.

Okay, Canan Arıtman'ın açıklamalarının ''şık'' olmadığını ancak aynı şekilde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu davayı açmasını da doğru bulmadığını söyledi.

Arıtman'a yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına yönelik soru üzerine Okay, Arıtman'ın daha önce, grup yönetiminden izinsiz televizyon kanalına çıktığı gerekçesiyle uyarıldığını anımsattı. Okay, Arıtman'ın açıklamalarının, ''Meclis faaliyeti'' olmadığı için Genel Merkezin yetki alanına girdiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*