CHP, Kanaltürk'ten başka kanallarla da anlaşmış!

CHP, Kanaltürk'ten başka kanallarla da anlaşmış!.15298
  • Giriş : 14.06.2008 / 13:33:00
  • Güncelleme : 14.06.2008 / 13:35:55

Özkan döneminde Kanaltürk’ü rehin alan CHP’nin, daha önce de benzer anlaşmalar yaptığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP’nİn, Tuncay Özkan döneminde Kanaltürk ile yaptığı ‘Ahlaksız sözleşme’nin ilk olmadığı ortaya çıktı. CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, ‘Evet biz daha önce de başka kanallarla bu tür anlaşmalar yaptık’ dedi. Gizli sözleşmeyi daha önce ‘zırva ve yalan’ olarak nitelendiren Kanaltürk’ün eski sahibi Tuncay Özkan da söz konusu anlaşmayı ilk kez doğruladı.

star’ın siyaset ve medya arasındaki çirkin ilişkiyi ortaya çıkardığı haberde, CHP yönetiminin, Özkan döneminde Kanaltürk’e aktardığı 3.5 milyon dolar karşılığında ağır şartlar koyarak kanalı rehin aldığı belgelenmişti.

AHLAKSIZ SÖZLEŞMEYİ DOĞRULADI

KANAL D’de önceki gün yayınlanan 32. Gün programına konuk olan Özkan, Kanaltürk’e CHP’den aktarılan 3.5 milyon dolarlık para hakkındaki soruları yanıtlamakta zorlandı. Israrlar üzerine ‘Ahlaksız sözleşme’nin varlığını sonunda kabul eden Özkan, kendisini şöyle savundu: ‘Bu sözleşme bir Anayasa Mahkemesi’nde bir bende, bir de CHP’de var. Nasıl sızdı?’

SÖYLEYECEĞİMİ SÖYLEDİM BEN

PROGRAMA telefonla katılan CHP’li Özyürek ise sunucu Mehmet Ali Birand’ın, ‘Daha önce de böyle anlaşmalar yaptınız mı?’ sorusuna, ‘Evet biz daha önce de başka kanallarla bu tür anlaşmalar yaptık. Başka partiler de yaptı’ yanıtını verdi.

Özyürek star’ın, ‘Bu tür anlaşmalar yaptığınız başka hangi kanallar var’ sorusuna ise, ‘Ben söyleyeceğimi söyledim’ demekle yetindi. Gecenin en ilginç anı ise Özkan’ın, 27 Nisan e-muhtırasının hükümete değil, kendisinin başlattığı Cumhuriyet mitinglerine karşı verildiğini söylemesiydi. Özkan, ‘Muhtıra bizim toplumsal uyanışımızın üzerine soğuk su döktü’ dedi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious