CHP, Liderleri Mecliste topladı

  • Giriş : 23.12.2005 / 00:00:00

Arınç, Demirel, Denktaş, Baykal, Ağar, Bahçeli, Soysal yemek yedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


CHP’nin düzenlediği ve KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Kıbrıs’ta Son Gelişmeler’ konferansı ‘Kızıl Elma Koalisyonu’nu bir araya getirdi. CHP lideri Deniz Baykal’ın davetlisi olarak Denktaş’ı dinleyenler arasında, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Bülent Arınç, MHP Lideri Devlet Bahçeli, SHP Lideri Murat Karayalçın, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal ve Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan da yeraldı. Dinleyicilerin büyük bölümünü CHP milletvekilleri oluşturdu.


Denktaş konuşmasında TBMM’nin ek protokolü reddetmesini ve bu ek protokolü suratlarına atmasını istedi. Denktaş, Kıbrıs Barış Harekatı sırasında bir paraşütçü subaya ‘hiç korkmadın mı bu ateş çemberine atlamaya’ diye sorduğunu anlatarak, şunları söyledi: “O da, ‘Bakın ben hurafelere de hiç inanmam. Ama şimdi benim anlatacaklarıma siz inanmayacaksınız. Aşağıya atladığımda yanımda beyaz atlı şehitler vardı. Onlarla beraber korkmadan indim’ dedi. Onlar 1571’de Kıbrıs şehitleri. Kıbrıs’ın sahibi bu şehitler.”

Denktaş bu olayı anlatırken dinleyicilerin bir bölümü gözyaşlarını tutamadı. Konferansın ardından Demirel ile Baykal, Arınç ile Denktaş kolkola bir süre yürüdü. Demirel, Denktaş, Baykal, Bahçeli ve parti temsilcileri Arınç’ın makamına geçtiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious