CHP, MHP'yi öperken ısırıyor

CHP, MHP'yi öperken ısırıyor.20031
  • Giriş : 18.07.2007 / 15:29:00

Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek, CHP-MHP yakınlaşmasını eleştirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek, “12 Eylül’den önce birbirinin gırtlağına sarılanlar bugün bir araya getirilmek isteniyor” diyerek CHP-MHP yakınlaşmasını eleştirdi.

AK Parti Ankara milletvekili adayları, Adalet eski Bakanı Cemil Çiçek, Nazlı Ergül ve Hasan Gazi Özer, gazetemizin Ankara Bürosu’nu ziyaret etti.

Çiçek ve beraberindekiler, Ankara Temsilcimiz Murat Çelik ve Ankara Haber Müdürümüz Fırat Gazel’in sorularını yanıtladı. “Bıçak sırtındaki bir iktidar koalisyondan beterdir" diyen Çiçek, “Koalisyon çıkarsa da Türkiye için iyi olmaz. Yakalanan istikrar ortamı yara alır" uyarısında bulundu. CHP ile MHP’nin koalisyon kuracağına ilişkin tartışmaları da değerlendiren Çiçek, şöyle konuştu: “12 Eylül’den önce birbirinin gırtlağına sarılanlar, bugün bir araya getirilmek isteniyor. Oysa, geçmişte CHP iktidarları döneminde en çok MHP’liler ezilmiştir. Milliyetçi polis, öğretmen, doktor sürgüne gönderilmiştir. Bunlar ne çabuk unutuldu. Şimdi herkeste bir MHP aşkı başladı. Daha düne kadar eli kanlı, işkenceci, derin devletçi dediklerini bugün yere göğe sığdıramayanlar var. CHP, MHP’yi öperken ısırıyor aslında."

MUHALEFET PROBLEMİ VAR

Çiçek, Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirerek, “Türkiye’de iktidar probleminden ziyade muhalefet problemi var. Avrupai anlamda bir muhalefet partisi olmadığı için, demokrasinin bir ayağı topal kalıyor. Türkiye’de gerçek anlamda bir sosyal demokrat parti de yok. Muhalefetin DNA’sı ile halkın DNA’sı aynı değil. Birbirini tutmuyor. 15 genel seçimdir iktidar olamayanlar kendini sorgulamak yerine, başka yerlerden güç bulmaya çalışıyor" dedi.

KAYBEDEN GİTMELİ

Türkiye’de yıllardır seçim kaybettikleri halde koltuklarında oturmaya devam eden liderleri eleştiren Çiçek, “Seçimi kaybeden 1 saat sonra istifa etmesini bilecek. Türkiye’de kaybeden gittiği gün, demokrasi standardı yükseldi demektir” uyarısında bulundu.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious