CHP, 'öldük bittik mahvolduk' diyen esnafı suçladı

  • Giriş : 24.07.2007 / 01:08:00
  • Güncelleme : 25.07.2007 / 01:11:44

CHP, 22 Temmuz genel seçimlerinde AK Parti'nin yüksek oranda oy almasına şaşırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Antalya Milletvekili Atila Emek, seçim ziyaretlerinde 'öldük bittik mahvolduk' diyen esnafın, memurun, çiftçinin ve köylünün sandıkta başka türlü konuştuğunu söyledi.

Sandıktan çıkan halkın tercihine saygılı olduklarını belirten CHP Antalya Milletvekili Atila Emek, parti milletvekillerinin mazbatalarını aldıktan sonra Parti Meclisi(PM) ve Genel İdare Kurulu(GİK) seçim sonuçlarını enine boyuna analiz edeceklerini ifade etti. 22 Temmuz genel seçimlerinde CHP'nin tek başına iktidara gelmesi için sağ siyassetçilerden İlhan Kesici, Lütfullah Kayalar ve Edip Safter Gaydalı gibi isimleri parti saflarına katmalarına rağmen Kaya'ların Yozgat'tan Gaydalı'nın da Bitlis'ten milletvekili seçilememesine şaşırdığını belirten Milletvekili Atila Emek, seçimde düşük almalarını 'ya seçmenin dilinden biz anlamadık', 'ya seçmen bizim dilimizden anlamadı' diye belirtti.

Milletvekili seçilmesinden ötürü partililerle birlikte Manavgat'ta esnafa teşekkür ziyaretinde bulunan Atila Emek, oy veren veya vermeyen herkese teşekkür ettiğini kaydetti. Atila Emek, "AK Parti'nin bu kadar oy alacağını tahmin etmiyordum. Tahminimizin üzerinde oy aldı. seçim ziyaretlerinde vatandaşlar 'öldük, bittik, mahvolduk' kurtarın bizi AK Parti iktidarından diye şikayette bulunuyordu. Fakat seçim sonucunda anlaşıldı ki öldük bittik diyenler ölüp bitmemiş. Sandıktan çıkan sonuca saygılıyım. Vatandaşın tercihi karşısında boynumuz kıldan incedir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious