CHP, TRT aleyhine dava açacak

CHP, TRT aleyhine dava açacak.8429
  • Giriş : 15.01.2009 / 15:00:00

CHP Genel Saymanı ve parti sözcüsü Mustafa Özyürek, dün akşam yayınlanan ve Tuncay Güney'in konuk edildiği program nedeniyle TRT aleyhine dava açılacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Saymanı ve parti sözcüsü Mustafa Özyürek, yaptığı yazılı açıklamada, Tuncay Güney'in Ergenekon davası kapsamında 2001 yılında emniyetteki anlatımlarının televizyon kanallarında yayınlanmasını eleştirdi.

Güney'e ait bantların Ergenekon iddianamesinde kullanıldığını, savcıların ve mahkemenin yeni bir bilgiye sahibi olmasının söz konusu olmadığını belirten Özyürek, şunları kaydetti:
''Öyle ise bu bantlar niçin şimdi televizyonlarda yayınlanıyor? Amaç toplumu etkilemek. Ergenekon'da ortaya atılan suçlamalar Başbakan'ın çabalarına rağmen halka inandırıcı gelmedi. Şimdi bir meczubun kasetleri halka doğrudan yayınlanarak toplum etkilenmeye çalışılıyor. Yüze yakın kişi suçlanarak kişilik hakları çiğneniyor. TRT'den, kasetteki suçlamalara ek suçlamalar yayınlanıyor. AKP yandaşı bir gazeteci CHP ile ilgili soru soruyor ve meczup cevap veriyor. CHP'ye ağır suçlamalar yapılıyor. Böylece TRT suç işliyor. AKP'nin muhaliflerini hırpalamak için her yolu mübah sayan anlayışı bir kez daha TRT ekranlarından yayınlanıyor. Bu durum, ahlaken de siyaseten de hukuken de kabul edilemez. Avukatlar konuyu inceliyor. CHP olarak hakkımızı koruyacağız. TRT aleyhine dava açacağız.''

Özyürek, AKP'nin Ergenekon davasını kullanarak artan işsizliği ve yolsuzlukları örtmeye çalıştığını, Deniz Feneri davasını unutturmayı amaçladığını da ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*