CHP, TRT ile mahkemelik oluyor

CHP, TRT ile mahkemelik oluyor.9867
  • Giriş : 22.01.2009 / 09:49:00

CHP, yayın süresinin dolduğunu iddia eden TRT hakkında, daha önce hiçbir lidere uygulanmayan bu ‘canlı sansür’ için suç duyurusu yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısını her hafta olduğu gibi canlı yayınlayan TRT, Baykal'ın TRT'yi eleştirmeye başladığı dakikada, Meclis yayınını kesti. Baykal'ın konuşmasını yarıda kesen TRT spikeri, siyasi parti gruplarına verilen bir saatlik sürenin dolduğunu söyledi. Meclis oturumunu izleyicilerine TRT-3 üzerinden ulaştıran televizyon kanalları da Baykal'ın konuşmasını yayınlayamadı.

Suç duyurusu

Baykal, TRT tarafından kesilen konuşmasında, Ümraniye soruşturması nedeniyle devreye TRT'nin sokulduğunu belirterek, “TRT'nin davadaki konumu, psikolojik savaşta tetikçi kurumdur. Bu savaşta TRT'ye görev vermişlerdir. Düşünün ne idüğü belirsiz birisi. Ortada önce birkaç gün güvenlik güçleri tarafından alındığı söylenen bir ifadesinin kaseti televizyonlara dağıtılıyor. Televizyonlar o kasetleri servis ediyorlar. Neymiş 3 saat 4 saat polisteki ifadesinin kaseti. Bu nereden çıktı?” diye konuşuyordu. Devlet televizyonunun “tetikçilik” yaptığını öne süren CHP milletvekilleri, TRT hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Meclis'te konu ile ilgili soru önergesi veren CHP'liler, TRT'den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın hakkında hazırladıkları yeni bir gensoru önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

YENİÇAĞ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*