CHP Adli Tıp için araştırma istedi

CHP Adli Tıp için araştırma istedi.11204
  • Giriş : 04.02.2009 / 13:50:00

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Adli Tıp Kurumundaki işleyişin incelenmesi için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'li Öztürk ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan Meclis Araştırması Önergesinde, Adli Tıp Kurumunun verdiği raporların adalet sisteminde belirleyici etkiye sahip olduğu belirtildi.

Adli Tıp Kurumunun, düzenlediği raporlarla toplumda infiale yol açtığı, son derece ağır şekilde eleştirildiğine işaret edilen önergede, Kurumun içine düştüğü bu durumdan hemen kurtarılması ve kaybolan itibarının yeniden kazandırılmasının, toplumda herkes için gerekli olduğu vurgulandı.

Kurumun mercek altına alınması gerektiği kaydedilen önergede, ''Adli Tıp Kurumunun yasal çerçevesinin, işlevinin, yapısının, personelinin atanma ve çalışma koşularının, raporlarının bağlayıcılık değerinin tespit edilmesi gerekmektedir'' ifadelerine yer verildi.

Önergede ayrıca, Yargıtayın, Adli Tıp Kurumu raporuna, ''somut duruma göre itibar edilemeyeceğine'' yönelik kararlarının dayandığı nedenlerin araştırılması da istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*