CHP aleyhine çorbalı eylem

CHP aleyhine çorbalı eylem.10461
  • Giriş : 06.12.2008 / 14:52:00

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak belediyelerin üniversitelilere verdiği bursların kesilmesine neden olan CHP'yi protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, belediyelerin üniversite öğrencilerine verdiği bursların kesilmesine neden Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) protesto etti. Beşiktaş Meydanı'nda toplanan gençler CHP'lilere hitaben, "Cebimizdeki üç kuruşluk çorba parasına göz diktiniz" diyerek vatandaşlara son paralarıyla hazırladıkları çorba dağıttı.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak belediyelerin üniversitelilere verdiği bursların kesilmesine neden olan CHP'yi protesto etmek için Beşiktaş Meydanı'nda toplandı.

"Bursuma dokunma", "Öğrenci bursundan elini çek", "Yine CHP yine engel" yazılı dövizler taşıyan öğrenciler adına bir açıklama yapan Yıldız Üniversitesi öğrencilerinden Seyit Ahmet Yıldıran, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve milletvekillerine seslenerek, "Geçmişte kıyafet tercihlerinden dolayı mağdur ettiğiniz öğrencilerin sayısı az gelmiş olmalı ki bugün, tüm üniversite gençliğini mağdur edecek çalışmalar yapıyorsunuz." dedi.

" 'Özgürlük istiyoruz' diyerek başbakanın yakasına yapıştıkları öğrencilik günlerini ne çabuk unuttular" diyen Yıldıran, "Muhalefet olmanın gereği, atılan her faydalı adıma muhalefet etmek midir? Biz öğrencilerin hangi paraların nereye gittiğini çok iyi bildiğimizi unutmayın. Sizler öğrencilere fayda sağlamak istiyorsanız elinizi cebimizden çekin. " şeklinde konuştu.

Baykal'a öğrenci olduğu günleri hatırlatan Yıldıran sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok iyi hatırlarsınız öğrenci olduğunuz o dönemleri. Ne yazık ki biz öyle umuyorduk, ama unutmuşsunuz. Unutmuşsunuz ki cebimize giren yardıma göz dikmişsiniz. Yoksa siz o dönemlerde çok iyi idinizde yokluktan haberdar değil miydiniz? Hepinizi aileniz mi destekledi? O kadar varlıklı mıydınız? Biz bugünün üniversitelileri yarının yöneticileriyiz ve o yarın çok yakın. Siyasi iktidar ve hırsları uğruna üniversite gençliğini bir çırpıda harcamaktan çekinmeyen ve gözlerini cebimize üç kuruş Bursa diken CHP yönetimine üniversite gençliği olarak haykırıyoruz. CHP burslarımızdan elini çek."
"CHP burslarımızdan elini çek" şeklinde slogan atan öğrenciler basın açıklamasının ardından ceplerindeki çorba parasına göz diktiklerini belirttikleri CHP'lileri son paralarıyla hazırladıkları çorbaları vatandaşlara dağıtarak protesto etti.

Grup daha sonra olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*