CHP Altınoluk'ta zor durumda

CHP Altınoluk'ta zor durumda.13962
  • Giriş : 24.03.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 00:48:05

CHP'nin Altınoluk Adayı Özpolat'ın eşinin PKK üyesi olduğuna dair çıkan belge.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Herkesin elinde gezen belgeye göre, Altınoluk CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Özpolat'ın  1999 yılında evlendiği eşi, NaimeÖzpolat  İstanbul Ümraniye'de terör örgütü suçundan yargılanmış görünüyor.

Balıkesir Altınova'da yaşanan olaylardan sonra özellikle terör konusunda hassasiyet gösteren ilçede PKK (KADEK-Kürdistan İşçi Partisi-PARTIYA KARKAREN KÜRDİSTAN- PKK (KADEK-KONGRA GEL) davasından yargılanması ile ilgili bir belge ortada dolaşmaya başlayınca fısıltılar hızla yayılmaya başladı.

 

 

Altınolukta şok olarak belirtilen bu belgenin yayılmasından sonra beldede hızlı bir şekilde siyasi rekabetin kızıştığı da ortaya atılan iddialar arasında.

İstanbul 10. ağır ceza mahkemesinde görülen davaya göre, Naime Özpolat,1037 nolu karara göre terör suçu işlemiş görünüyor.

Ortada dolaşan öteki iddia ise Özpolat'ın bu davadan pişmanlık yasasından yararlanarak serbest kaldığı yönünde.

Tüm bu iddialara ise “ihalesiz araç alımı” suçundan gözaltına alınan Altınoluk Belediye Başkanı İsmail Aynur cevap verdi.

AYNUR yaptığı açıklamada şunları söyledi."Bu evrak bir sabıka kaydı değil GBT dir. Bir de bu olay ne zaman gerçekleşmiş ta  14 yıl önce. O zamanlar Naime hanım 20 yaşındaymış, gençlik heyecanı ile yanlış yerlerde görülmüş olabilir, önemli olan şimdi nerde?

Ona bakalım, eskilere bakarsak bende gençlikte DEV-SOL daydım oradan geldim. Gençlikte dev sol daysam şimdi görev yapamaz mıyım.15 yıldır başkanım.''dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*