CHP Antalya başkan adayını açıkladı

CHP Antalya başkan adayını açıkladı.11391
  • Giriş : 17.01.2009 / 16:19:00

CHP Antalya için Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ı aday gösterdi. Akaydın türban yasasına en sert muhalefeti yapmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ı aday gösterdi.

Adaylarının önceki gece kesinleştiğini söyleyen CHP İl Başkanı Ömer Melli, isimleri İstanbul milletvekilleri Bayram Meral'in partiyi ziyareti sebebiyle düzenlenen toplantıda açıkladı. Büyükşehir Belediye başkan adaylarının Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın olduğunu duyuran Melli, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde ise mevcut başkanlar Süleyman Evcilmen ile Muhittin Böcek'i yeniden aday gösterdiklerini söyledi. Tüm ilçe ve belde adaylarının gelecek hafta Genel Başkan Deniz Baykal'ın katılacağı törenle duyurulacağı bilgisini veren Melli, "Bu seçimler CHP'nin zaferi ile sonuçlanacak. AKP'nin yüzde 34 olan oy oranını yüzde 20'ye düşüreceğiz. Yerel seçimler AKP'nin kırılma noktasının başlangıcı olacak." dedi.

Antalya'nın ciddi sorunlarla yüz yüze olduğuna değinen Mustafa Akaydın ise "Bunları onarmak için göreve talip oldum. Antalya'nın darmadağın olan çehresini bir plastik cerrah gibi yeniden onaracağız." diye konuştu.

CHP'nin diğer adayları ise şu isimlerden oluştu: Konyaaltı'nda Muhittin Böcek, Muratpaşa'da Süleyman Evcilmen, Aksu'da Mehmet Cirit, Kepez'de Zeki Başaran, Döşemealtı'nda Nurettin Tursun.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*