CHP: Bakışlarından çok rahatsız olduk

CHP: Bakışlarından çok rahatsız olduk.9460
  • Giriş : 27.12.2008 / 20:11:00

Halikarnas Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Özkaynak'ın, CHP'den Marmaris belediye başkanı aday adaylığı için yaptığı başvuru kabul edilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eski CHP Marmaris İlçe Başkanı Mehmet Hasbioğlu ve beraberindeki grupla ilçe başkanlığına gelen Bilgin Özkaynak, Marmaris belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Gerginliğe neden olan başvuru sonrası gazetecilere açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Yamaç Kaya, ''Sayın Özkaynak'ın partimize hiçbir üyeliği yoktur. Kendisi, 1970 yılından beri üye olduğunu söylemiştir. Fakat daha sonra MYK'ye dosyasını verdiğini söylemiştir. Bunlar çelişkidir. Parti olarak yaptığımız araştırmalarda, hiçbir üyelik kaydına rastlayamadık. Tüzüğümüz gereği partimize üye olmayan hiç kimseyi aday adayı olarak kabul edemeyiz.'' dedi.

-''BAKIŞLARDAN RAHATSIZ OLDUK''-

İlçe örgütü aşılarak hiçbir zaman gidilip merkeze başvuruda bulunulamayacağını ileri süren Kaya, ''Merkeze başvurduysa adaylık başvurusunu da merkeze yapsın.'' diye konuştu.

İlçe Başkanı Kaya, şunları söyledi:

''Beraberinde bir sürü kişi getirdi. Bu kişilerin kim olduğunu bilmiyoruz. Bu kişilerin öyle bakışları var ki, parti üyelerimizi rahatsız etti. Bizi arayıp da basın toplantısı yapmak için kimse izin almadı. Emrivakiyle iş yapmak CHP'nin geleneği değildir.''

-''ANKARA'DA ÜYE OLDUM''-

İlçe yönetimiyle görüştükten sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Özkaynak ise Marmaris'te parti üyeliğinin olmadığını ancak Ankara'da üye olduğunu iddia etti.

Özkaynak, ''Üyelik kaydım yenilenmediği için, adaylık başvuru süresi daraldığından CHP Genel Merkezine üye olmak için başvurdum. CHP parti tüzüğünün 12. maddesine dayanılarak Marmaris belediye başkanlığına aday adayı olmak üzere üyeliğim kabul olundu. Üyelik kaydım Ankara'dan geldikten sonra başvurum kabul edilecek.'' dedi.

Marmaris Yat Marin'in sahibi olan Özkaynak, aday adaylığı başvurusu yaparken, kendisi destekleyenler ise uzun süre parti binasının önünde yağmur altında bekledi.

Bu arada, eski ilçe başkanı Hasbioğlu'nun, belediye meclisi üyeliği aday adaylığı başvurusunun kabul edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*