CHP bu anlayışla başarıya ulaşamaz

CHP bu anlayışla başarıya ulaşamaz.7643
  • Giriş : 11.04.2008 / 20:08:00

CHP Genel Başkan adayı ve Parti Meclisi Üyesi Ayhan Yalçınkaya, ''Şimdi zaman nasıl bir Türkiye istediğimizi anlatmaktır. Son tahlilde, korku iktidar olmaz umut iktidar olur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalçınkaya, CHP Elazığ İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılar ve CHP'nin olağan kurultayına giden sürecin üst üste çakışmasının, Türkiye'de ilginç bir gündem benzeşmesini beraberinde getirdiğini ifade etti.

Örgütün gençlik kollarından, en alt düzeyden görev yaparak geldiğini ve bir bakıma örgütten birçok insanın sıkıntısının temsilcisi olarak genel başkan adayı olduğunu ifade eden Yalçınkaya, şöyle dedi:

''CHP'de kurultaylar eğer sıradan aday yarışının yapılacağı kurultay haline gelirse topluma ümit verilemez. İddiayı ortaya koymak durumundayız. CHP'nin mevcut örgütlenme anlayışıyla başarıya ulaşması mümkün değildir. Örgütlenme anlayışını değiştireceğiz. Örgütlemenin felsefesini değiştireceğiz. Temel felsefemiz 12 Eylül'den sonra parçalanmış toplumu yeniden ortak sınıfsal çıkarlar temelinde örgütlü hale getirebilmek olacaktır.

Propaganda yöntemini değiştireceğiz. Öncelikle söylemi değiştireceğiz. Şimdi zaman nasıl bir Türkiye istediğimizi anlatmaktır. Son tahlilde, korku iktidar olmaz, umut iktidar olur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious