'CHP bu yüzden iktidar değil'

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Kahramanmaraş’ta asker oğlunu ziyaretten dönen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’nin iktidar olmamasından partinin bugünkü yönetimini sorumlu tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ’’CHP’nin iktidar olamamasının sorumlusu, partinin bugünkü yöneticileridir’’ dedi. Sarıgül, Kahramanmaraş 172. Zırhlı Tugay Komutanlığında 313. dönem kısa dönem askerlik yapan oğlu Abdurrahman Emir Sarıgül’ün yemin törenine katıldı. Sarıgül, Kahramanmaraş Havaalanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, kişisel isteğinin sosyal demokratların birleşerek, iktidara gelmesi olduğunu belirtti.

Türkiye’de, sosyal demokratların uzun zamandır iktidara gelememesinin düşündürücü olduğunu ifade eden Sarıgül, şöyle konuştu: ’’Sosyal demokrasi, uzun yıllardan beri iktidar değil. Uzun yıllardan beri de partimizin başında mevcut genel başkan ve arkadaşları var. Ama ne yazık ki başarı yok. Benim de istediğim, başarısız olanın gitmesi, başarılı olanın gelmesidir.

CHP’nin iktidar olamamasının sorumlusu, partinin bugünkü yöneticileridir. Önümüzdeki seçimlere CHP mevcut genel başkanla giriyor. Ama başarı yok. Önemli olan, başarısız olanın, yerinde durmamasıdır.’’ Seçimlerde milletvekilliğini düşünmediğini, belediye başkanlığını sevdiğini dile getiren Sarıgül, şunları kaydetti: ’’Benim isteğim, tüm sosyal demokratların birleşerek, iktidara gelebilmesidir.

Türkiye’de 3 bin belediyenin sadece 400’ü CHP’de. Antalya’da dahi kayıbız. Antalya’nın 30 yerinde aday dahi gösterememişiz. Buna rağmen mevcut genel başkan, yerinde oturmaya devam ediyor. Delegenin oyuyla genel başkan olabilirsiniz, ama önemli olan halkın oyuyla başbakan olmaktır.’’

CHP Genel Başkanı Baykal’ın Başbakan ile söz düellosuna girmesini doğru bulmadığını belirten Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı: ’’Ucuz söz düellosuna girmenin hiçbir anlamı yok. Somut projelerle söz düellosuna girmek lazım. Önemli olan projelerdir. Önemli olan ülke nereye gidiyor? İnsanlarımızın sıkıntıları nelerdir? Tarımı, hayvancılığı, sanayiyi konuşalım. Çelik, çomak oynar gibi söz düellosuna girmeyelim. Öyle bir şey olmaz ki. Muhalefetin görevi proje üretmektir, çivi çakmaktır, hizmet yapmaktır. Allah bizi yaptığımız hizmetlerden geri koymasın.’’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious