CHP Bursa adayı belli oldu

CHP Bursa adayı belli oldu.11391
  • Giriş : 16.12.2008 / 23:29:00

29 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor. Son olarak CHP, Bursa Büyükşehir adayını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Kamil Koç Turizm'in sahiplerinden iş kadını Sena Kaleli'yi göstereceği öğrenildi.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, CHP sürpriz bir şekilde Kamil Koç Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapmış olan Sena Kaleli'yi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterecek.

CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na düşündükleri Sena Kaleli ile yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, "Daha sonra Sena Kaleli'yi, Genel Başkanımız Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcılarımız Onur Öymen ve Önder Sav ile görüştürdük. Görüşme olumlu bir havada gerçekleşti.

Teşkilattan da olumlu tepkiler aldık. Bunun üzerine de Sena Kaleli aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Sena Kaleli'nin kriterleri Büyükşehir Belediyesi adaylığı için tutuyordu. Çok başarılı olacağına da inanıyoruz. Kendisi gerek iş dünyasında, gerekse sivil toplum kuruluşlarında sevilen ve sayılan bir isim. Parti olarak kadınlara önem verdiğimizi her fırsatta söylüyoruz. Belediyelere de kadın elinin değmesi lazım. Sayın Kaleli yöneticiliği bilen bir isim. Biz de birikimlerimizle kendisine destek olacağız. Parti olarak bütünlük içerisinde vereceğimiz karar sonrası resmi açıklamayı yapacağız" dedi.

"SENA KALELİ KİMDİR?"

1955 yılında Bursa'da doğan Kaleli, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1980-1983 yılları arasında Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. bünyesinde halkla ilişkiler, turizm, operatörlük, rehberlik, otobüs kontrolörlüğü görevlerini üstlenen Kaleli, 1984-1990 yılları arasında Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini ve satın alma ile host yönetimi görevlerinin sorumluluğunu da aldı.

1990-1993 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı, 1993-1995 yılları arasında Genel Müdür Vekilliği görevlerinin ardından 1995 yılında Genel Müdürlüğe atanan Sena Kaleli, 2002-2008 yılları arasında İcra Kurulu Başkanı olarak görev aldı.

GESİAD, BUSİAD, BOY-KOOP, SİVİLAY ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi olan Sena Kaleli, evli ve bir kız çocuğu annesidir. Kaleli, İngilizce ve Almanca biliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*