CHP Çankaya'nın yeni başkanı Çalışkan!

CHP Çankaya'nın yeni başkanı Çalışkan!.56737
  • Giriş : 09.12.2007 / 20:08:00

CHP Çankaya İlçe Başkanlığı'na Avukat Gökalp Cudi Çalışkan seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Çankaya İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongresi genel merkez binası konferans salonununda yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan kongrede Divan Başkanlığı'na CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Hakkı Suha Okay getirildi.

Okay açılışta, kongrenin parti genel merkezinde yapılmasının ilişkin olarak, geçmişte bu tür toplantıların fiziksel olarak uygun olmayan koşullarda gerçekleştirilmeye çalışıldığını hatırlattı. Genel merkezde, partiye yakışır bir ortamda bir araya gelmelerinin gurur duyulması gereken bir olay olduğunu söyleyen Okay, bu durumun farklı yorumlanmaması gerektiğini ifade etti. İlçe Sekreteri ve İlçe Başkanvekili Turgut Aslanoğlu da Türkiye'nin önünde yerel seçimlerin bulunduğunu belirterek, seçilecek yönetimin CHP'yi bu yerel seçimlere taşıyacağını hatırlattı.

Herkesten yönetime destek olmasını isteyen Aslanoğlu, ''Zaman ayrışma zamanı değil, birleşme zamanıdır'' dedi. Açılış konuşmalarının ardından Çankaya İlçe teşkilatının faaliyet raporu oylanarak, onaylandı. Kongrede seçimlere geçilmeden önce bazı delegeler söz alarak görüşlerini aktardılar. Bu sırada söz alan Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı Sonay Çoban, mahalle delegelerinin seçimine tepki gösterdi.

Seçimlere ilişkin yaşadığı süreci anlatan Çoban, delege seçiminin masa başında yapıldığını iddia etti. Çoban'ın konuşmasına salondaki bazı delegeler tepki gösterdiler. Daha sonra seçimlere geçilerek, ilçe başkanı, 14 yönetim kurulu üyesi, 7 yönetim kurulu yedek üyesi ile il kongresine katılacak 185 temsilci belirlendi.

Seçimlere tek aday olarak giren Avukat Gökalp Cudi Çalışkan, kullanılan 372 oyun geçerli 365'ini alarak il başkanlığına seçildi.

Yönetim kurulu üyesi olarak da Nilgül Akçam, Ali Hikmet Akıllı, Gazenfer Atak, Ahmet Bayındır, Özgür Baytek, Cemal Demir, Aysel Demircioğlu, Esat Hisarcıklılar, Muzaffer Kara, Aysen Karacaaltıncaba, Murat Mustafa Kurtoğlu, Nejla Tekin, Hüseyin Ünlü ve Çelebi Yiğit görev yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious