CHP çatırdıyor! Partinin önemli siyasetçileri istifa ediyor

CHP çatırdıyor! Partinin önemli siyasetçileri istifa ediyor.56737
  • Giriş : 14.11.2007 / 21:47:00

Baykal’a çok yakın, aralarında Önder Sav'ın da olduğu, üç isim partideki görevlerinden istifanın eşiğine geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın başkanlığında genel merkezde basına kapalı olarak yapılan MYK toplantısında, Çankaya ilçe başkanı Mustafa Yıldırım"ın görevden alınması parti kurmayları arasında sert tartışmaya yol açtı.

Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, Sav"ı hedef aldı ve Yıldırım"ın usulsüz bir biçimde görevden alındığını söyledi. Yıldırım"ın başarılı bir ilçe başkanı olmasına rağmen, disipline sevk edilmesine anlam veremediğini söyleyen Erdem, görevden alma konusunda MYK"nın oylama yapmasını talep etti.

Yıldırım"ın görevden alınması olayında kızının da ismi geçen Genel Sekreter Önder Sav ise olayda hiçbir usulsüzlük olmadığını öne sürdü. Sav Yıldırım hakkındaki şikayet konularını tutanakları göstererek dile getirdi. Sav ile Erdem arasında süren sözlü tartışmaya Baykal müdahale etti. Baykal, Erdem"in “oylama” talebini de geri çevirdi. Bunun üzerine Erdem, salonu terk etti.

Erdem"in bu tavrının ardından “partinin kasası” olarak bilinen genel sayman Mahmut Yıldız ile Hatay Milletvekili ve MYK üyesi Hatay milletvekili Fuat Çay da salondan ayrıldı. Toplantıdaki sert tartışmanın ardından Eşref Erdem ve arkadaşlarının partideki görevlerinden istifa edebilecekleri belirtildi.

Ankara İl Başkanlığı tarafından “verilen görevi yerine getirmemek” iddiasıyla tedbirli olarak disipline sevk edilen eski Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, kendisine Sav tarafından verilen isimlerin delege seçilmesini istendiğini öne sürmüştü. Yıldırım, “Ben bu teklifleri kabul etmedim ve gece yarısı operasyonu ile sayın genel sekreterimizin talimatı ile görevden alındım” demişti.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious