CHP: Cesaretli olmak lazım

CHP: Cesaretli olmak lazım.9760
  • Giriş : 13.10.2007 / 20:18:00

Altan Öymen, Ak Parti'nin daha önce iki kere yetki alıp kullanmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, sınır ötesi operasyona ilişkin tezkereyle ilgili olarak ''Meclisten yetki alacaksınız, ama bu yetkiyi kullanacaksınız. Sadece 'dostlar alışverişte görsün' diye yetki almak yetmez, cesaretli olmak lazım'' dedi.

AK Parti Hükümetinin iki kez TBMM'den yetki almasına rağmen, bu yetkiyi kullanamadığını belirten Öymen, şöyle konuştu: ''Yetki almasına rağmen, bir tane asker göndermedi, bir tane hava operasyonu yapamadı. Oysa ki önceki hükümetler, 10 yıl boyunca bunu yaptılar. Terörün belini kıran bunlar oldu. Niçin bu yetkiyi kullanmadığınızı soruyoruz. Eğer kullansalardı şehit olan askerlerimiz, vatandaşlarımız belki de bugün hayatta olacaktı. Şimdi onlar Türkiye sınırını geçerek, operasyon yapacak güce ve cesarete sahipler. Türkiye'ye karşı tehditkar sözler söylüyorlar.

Askerlerimize, karakollara saldırıyorlar. Biz bu cesareti gösteremediğimiz için bugünlere geldik.'' Bu yıl içinde şehit düşen asker sayısının 100'ü aştığını kaydeden Öymen, şöyle devam etti: ''Daha dün bir şehit haberi daha aldık. Bu durum, daha ne kadar daha devam edecek. 13 askerimiz birden şehit olunca, millet ayaklanınca Hükümet bir şeyler söylemek zorunda kalıyor. Ama 13 askerimiz aynı gün değil de birkaç gün arayla şehit olsaydı, iktidardan hiç kimsenin umurunda olmayacaktı. Bir askerimizin bile hayatı kıymetlidir. Bir askerimizi daha feda edecek durumda değiliz. Ne yapacaksınız? Bütün dünya ülkeleri ne yapıyorsa onu yapacaksınız. Bunu yapacak cesaretiniz olacak. Terörün ayağına gideceksiniz. Biz bunu geçmişte defalarca yaptık ve o sayede terörün belini kırdık.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious