CHP coştu! İstanbul'a Millî Görüşçü aday

CHP coştu! İstanbul'a Millî Görüşçü aday.11391
  • Giriş : 27.12.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 27.12.2008 / 00:45:57

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kime teklifte bulundu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin çarşaf açılımın ardından bir başka açılım daha yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. 8sutun'nun edindiği bilgiye göre CHP Genel Başkanı Deniz Baykal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski Milli Görüşçü Mehmet Bekaroğlu'a teklifte bulunduğu öğrenildi. Bekaroğlu'na yakın isimlerden alınan bilgiye göre Bekaroğlu'nun Baykal'a kesin bir cevap vermedi.

BEKAROĞLU DOĞRULAMADI

Konuyla ilgili görüştüğümüz Mehmet Bekaroğlu ise görüşmeyi doğrulamadı. Bu yönde Deniz Baykal'la bir görüşme yapmadıklarını söyleyen Bekaroğlu, Rize için kendi isminin geçtiğini, bunun da kendi dışında geliştiğini söyledi. Rize'de AK Parti'ye karşı diğer partilerin ortak ortak bir aday üzerinde çalıştığı bilgisini veren Bekaroğlu, ortak aday çalışmalarında kendi isminin de geçtiğini söyledi. "Baykal'a bu konu dışında bir görüşmeniz oldu mu?" şeklindeki sorumuza Bekaroğlu, "Hayır hiç bir görüşmemiz olmadı" cevabını verdi.

GÜNAY'LA ORTAK PLATFORM OLUŞTURMUŞTU

Mehmet Bekaroğlu 22 Temmuz seçimleri öncesinde Eski CHP Genel Sekreteri, şimdiki Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'la ortak bir platform oluşturmuştu. O dönemde Bekaroğlu ile Günay'ın sol ve sağı kapsayacak bir parti kurma çalışmasında olduğu iddia edilmişti. Ancak daha sonra Günay AK Parti'ye geçerek İstanbul Milletvekili seçildi.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*