CHP' de son dakika krizi!

CHP' de son dakika krizi!.56737
  • Giriş : 14.11.2007 / 09:35:00

Kurultay takviminin gergin şekilde işlediği CHP’de delege seçimlerine yönelik iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP kulislerinden sızan iddialara göre, CHP’de delege seçimleri yıllardır evlerde yapılıyor ancak bu kez ekipler arası son dakika yer değiştirmeler, krizin gün yüzüne çıkmasına neden oldu.

Son dakikaya kadar Genel Sekreter Önder Sav ile birlikte hareket eden Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, seçime götürülen listede değişiklik yapınca Sav tarafından “kara listeye” alındı. Yıldırım’ın delege seçimlerinin yapıldığı bazı evlere “akrabaları” ile de gittiği ileri sürülürken, Ankara İl Yönetim Kurulu’nun bunun üzerine geç vakitte acil toplanarak, Yıldırım’ı “parti suçu işlemekten” disiplin kuruluna sevk ettiği belirtildi. Ayrıca Yıldırım, Sav tarafından görevden de alındı.

BAYKAL’A ANLATACAĞIM

Sav tarafından görevden alınan İlçe Başkanı Yıldırım, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a gelişmeleri aktarmak istediğini söyledi. Evlerde yıllardır delege seçimlerinin yapıldığını da söyleyen Yıldırım, “CHP’de ‘küçük olsun benim olsun’ anlayışı bize çok zarar verdi. Parti mum gibi eriyor. Kimse farkında değil” dedi. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararı olmadan görevden alınamayacağını belirten Yıldırım, konuyu Baykal’a aktaracağını, Genel Merkez’e itiraz başvurusu yapacağını da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious