CHP 'den ''Çankaya Kuşatması'' kitapçığı

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

CHP Kadın Kolları Yayınları tarafından ''Çankaya Kuşatması'' adı altında çıkartılan kitapçık, İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Koşanoğlu, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanını seçme sürecinde, rejim, hatta devlet krizi endişeleriyle gerilimin eşiğinde olduğunu ileri sürdü.

Koşanoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanını seçme süreci içinde olduğunu, bunun ''sancılı'' bir dönem olacağını öne sürdü. Türkiye'nin, ''rejim krizi'' hatta ''devlet krizi'' endişeleriyle gerilimin eşiğinde olduğunu ileri süren Koşanoğlu, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin, anayasaya sahip çıkan, laik, demokratik, Cumhuriyetin temel değer ve kurumlarını içine sindiren, vatanın bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü koruma kararlılığını taşıyan, kendisine oy verenlerin ötesindeki millet gerçeğini de kavrayan bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var.

Uzlaşmayı hayata geçirebilen, toplumla, devletin kurumlarıyla ve yurttaşlarla çatışma içinde olmayan bir Cumhurbaşkanı istiyoruz. Saman altından su yürüterek ülkeyi kafasındaki toplum projesine doğru yönlendirmeyen bir cumhurbaşkanına ihtiyaç var.''

İzmir'e bin 500 adet gönderilen kitapçığın, sendikalar, kadın dernekleri ve Atatürkçü Düşünce Derneklerine dağıtılacağını belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious