CHP'den tek tip kıyafet açıklaması

CHP'den tek tip kıyafet açıklaması.14972
  • Giriş : 17.07.2017 / 18:22:00

Cumhuriyet Halk Partisi'nden hükümete tek tip kıyafet ile ilgili destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması üyelerinin yargılanmalarında tek tip kıyafete geçilmesi önerisini değerlendirdi.

CHP'li Engil Altay, "Kimsenin devlete meydan okumaya hakkı ve haddi de yoktur. Devletin bekası büyük devlet olmanın özelliğini de dikkate alarak yapılacak uygulamalar önümüze geldiğinde değerlendiririz"  diye yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Engin Altay, Meclis'teki 15 Temmuz anma törenine ilişkin şunları söyledi: "15 Temmuz törenleri nedeniyle TBMM'yi yürütme organının Erdoğan'ın çiftlik bahçesine çevirmek Meclis Başkanına  yakışmamıştır" dedi.

Engin Altay,FETÖ yargılamalarında tek tip kıyafet konusuna ilişkin Meclis'e bir düzenleme gelmesi halinde CHP'nin tavrının ne olacağını sorusunu şöyle yanıtladı: "Türkiye büyük bir devlettir, güçlü bir devlettir. Konumu, durumu, pozisyonu ne olursa olsun  kimsenin devlete meydan okumaya hakkı ve haddi de yoktur. Ancak darbe girişiminde bulunmuş terörist sıfatıyla ceza evinde bulunan birinin öyle bir tişörtle girmesi kamu vicdanında zaten olumsuz refleks almıştır. Türkiye büyük devlettir, devlete zarar  getirmeyecek şekilde kimi tedbirler alınır. Teklif geldiğinde bakarız, şu anda neyi getireceklerini bilmediğimiz için bir şey söyleyemem. İnsan hakları, temel hak özgürlükler önemli ve önceliklidir. Ama devletin bekası büyük devlet olmanın özelliğini de dikkate alarak yapılacak uygulamalar önümüze geldiğinde değerlendiririz."

"OHAL 80 MİLYONU KUTUPLAŞTIRMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAMAMIŞTIR"

OHAl'in uzatılmasına ilişkin de konuşan Altay, "15 Temmuz darbesi yaşandığında CHP olarak iktidara 3 şey önerdik; Dedik ki şüphesiz darbe girişiminde bulunanlarla katı ve kesin mücadele içinde olun ama bununla beraber süratli bir şekilde normalleşmeli ve hızlı bir şekilde demokrasiyi güçlendirmeliyiz. Aksi halde demokrasinin  güçlü olmadığı ülkeler bu tarz müdahalelere açıktır. Biz sanki böyle dememişiz hükümet gerçek darbecilerle hesaplaşmak yerine kendilerinin FETÖ'nün kucağına ittiği insanları mağdur etmeyi bir marifet haline getirdiler. Bu çerçevede 20 Temmuz'da 15 Temmuz'u fırsat bilerek ilan edilen OHAL'in 3 ay daha uzatılması vahim bir durumdur.80 milyonu kutuplaştırmaktan başka bir işe yaramamıştır "

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*