CHP Deniz Feneri'nin peşini bırakmıyor

CHP Deniz Feneri'nin peşini bırakmıyor.16357
  • Giriş : 21.09.2008 / 02:38:00
  • Güncelleme : 20.09.2008 / 21:59:41

CHP, Deniz Feneri ile RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın peşini bırakmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP'li milletvekilleri, mahkûmiyetle sonuçlanan Deniz Feneri e.V. davasının Türkiye ayağının araştırılması ve RTÜK Başkanı Zahid Akman'la ilgili boyuta açıklık getirilmesi için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulundular, Başbakan Tayyip Erdoğan ve bakanları soru önergesi yağmuruna tuttular.

Baykal, CNNTürk'te canlı yayında Cumhurbaşkanı Gül'e çağrıda bulunarak, şöyle konuştu: "Meclis Başkanı 'Hukuki yaptırım imkanımız yok' diyor. Olabilir, ama Meclis Başkanı 'Bu olmaz' deyip daha kararlı ifadelerle hüküm verdiği anda orada durulamaz artık. Bir direnç olursa Cumhurbaşkanı da 'İstifa et' diyebilir. Olmazsa Devlet Denetleme Kurulu'nu devreye sokabilir. Almanya, Elebaşları Türkiye'de diyor. Bunun karşısında Cumhurbaşkanı susabilir mi? Zahid Bey artık RTÜK'te kalamaz, kalmamalı."

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi önergeyle, Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Türkiye'deki Deniz Feneri'ne aktarılan 8 milyon Euro'nun ne amaçla kullanıldığına ilişkin denetim yapılmış mıdır?" sorusunu yöneltti. CHP'li Mustafa Özyürek, Alman Polisi'nin Ankara Emniyeti'nden yardım talebinde bulunduğu iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*