CHP dergisinde Ağca skandalı

  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

CHP ilçe başkanlığının çıkardıgı gazetede yayınlanan Kartal Demirağ fotografı ortalığı karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı'nın yayın organı Altıok gazetesinde, ‘Bu ülkenin pırıl pırıl renklerini unutmayacağız’ manşetinin altında yayınlanan fotoğraflar arasında Mehmet Ali Ağca, Özal'a suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ'ın da bulunması ortalığı karıştırdı, gazete toplatıldı.

Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı'nın gazetesi Altıok’un bugün dağıtılan son sayısının manşetine ‘Bu ülkenin pırıl pırıl renklerini unutmadık, asla unutmayacağız’ haberi yer aldı. Haberin altında da bugüne kadar öldürülen gazetecilerin isim ve fotoğrafları yayınlandı. Basın Şehitlerini Anma Günü’ne de denk gelen sayıdaki fotoğraflarda, Uğur Mumcu’nun hemen yanında Mehmet Ali Ağca’nın, Özal'a suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ'ın da yer alması, şaşkınlık yarattı. Tepkiler üzerine gazetenin dağıtımı durduruldu.

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, “’Ne yazık ki bu hata, yayın organımızda yapılmıştır. Matbaadaki basım hatasından kaynaklanmaktadır. Durumun farkına varınca piyasaya dağıtılan gazeteleri toplattık. Sorumlu, tamamen matbaadır. Gazete yeniden basılıyor. Bu konuyla ilgili özer de dileyeceğiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious