CHP dinleme cihazı arıyor

CHP dinleme cihazı arıyor.10915
  • Giriş : 28.05.2008 / 10:03:00

Bolu Valisi'yle Önder Sav'ın, CHP'deki sohbeti satır satır Vakit Gazetesi'nde yayınlandı. CHP alarmda. Bina dışından dinleme yapıldığından şüpheleniliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın genel merkezin 10. katındaki makam odasında valiyle yaptığı konuşma birebir Vakit gazetesinde çıkınca CHP’yi ‘böcek korkusu’ sardı. Odalarda dinleme cihazı arandı ama bulunamadı.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün ‘dinleniyorum, izleniyorum’ iddiasının ardından şimdi de CHP Genel Merkezi’nde “böcek alarmı” yaşanıyor. Genel Sekreter Önder Sav’ın makam odasında yaptığı özel bir görüşme Vakit Gazetesi'nde satır satır yer alınca, CHP’de “dinleme cihazı” telaşı gündeme geldi. Bir süre önce merkez valiliğine alınan eski Bolu Valisi Ali Serindağ’ın Sav’la genel merkezdeki makamında yaptığı sohbet, “Sanki CHP Valisi” başlığıyla Vakit’te yayımlandı. CHP yöneticileri bunun üzerine, binanın dinlendiği ve kayıtların basına sızdırıldığı endişesine kapıldı.

BÖCEK ÇIKMADI AMA

Önder Sav, genel merkezin 10. katındaki makam odasının dinlendiği kanısına varınca başta Deniz Baykal’ın olmak üzere tüm yönetici odalarında dinleme cihazı araması yapıldı. Cihaza rastlanmadı ancak CHP’li yöneticilerin endişesi de bitmedi. Bir yönetici, gelişen teknoloji sayesinde bunun bina dışından da yapılabileceğini belirtti.

"Başbakan’dan haberim yok"

Vakit’in önceki gün ve dün ardı ardına haber yaptığı Önder Sav-Vali Serindağ görüşmesinde Başbakan Erdoğan eleştirilirken, Bolu’daki siyasi atmosfer değerlendiriliyor. Başbakan’ın izini kaybettirerek Abant’a gittiği sırada Bolu Valisi olduğunu anlatan Serindağ’ın “Koskoca Başbakan’dan haber yok, bana haber verilmiyor” dediği aktarılıyor.

Sav-Serindağ diyaloğunun bir kısmı şöyle:

Sav: Bolu’daki siyasi atmosfer nasıl?

Vali: İşiniz çok da kolay değil. Ama zor diye teslim olmak da doğru değil.

Sav: Kararlı, dikkatli, siyasi iradeyi arkasına alan bir siyasi yapılaşmayı sağlayacak personel malzemesi var mı?

Vali: Çok az olsa da var. Ama çok fazla olmadığını bilmek lazım.

Sav: Bolu’yu nasıl görüyorsunuz? Özellikle siyasi açıdan... Neler yapılabilir?

Vali: Bolu’nun temelinde CHP var. Özellikle de belediye seçimlerinde CHP’nin oyunun yükseldiğini görüyoruz. Bolu’da ciddi bir organizasyon olursa CHP adına bir toparlanma olur.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious