CHP dövülen Alevi öğrenciyi ziyaret etti

CHP dövülen Alevi öğrenciyi ziyaret etti.10181
  • Giriş : 18.01.2008 / 16:39:00

CHP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Çetin Soysal ile İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Şişli’de Din dersi öğretmenince dövüldüğü belirtilen Alevi öğrenciyi hastanede ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İstanbul İl Başkanı Tekin, Din Kültürü öğretmeni tarafından Alevi olduğu için dövüldüğü iddia edilen Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Burak Tibar’ın sağlık durumu hakkında bilgi alırken, TBMM İnsan Hakları Komisyon Üyesi CHP Milletvekili Çetin Soysal, şikâyet dilekçesinin kendisine ulaştırılmasını isteyerek, konuyu Avrupa İnsan Hakları Komisyonu’na ileteceğini bildirdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Tekin, Burak Tibar’a yaşadığı olayın kötü olduğunu ancak bunun eğitimini olumsuz etkilemesine izin vermemesi gerektiğini söyledi. Tekin, olayla ilgili gereken tedbirlerin alınması için girişimlerde bulunacaklarını da aileye iletti.

“Oruçluyum dedim durmadı”

“Din öğretmenim benim Tuncelili ve Alevi olduğumu biliyordu” diyen Burak Tibar, CHP’li ziyaretçilerine dayak olayını anlattı: Tibar, “Derste bana soru sorduktan sonra vurmaya başladı. ‘Oruçluyum’ dediğim halde vurmaya devam etti. Arkadaşlarımın gözlerinin önünde tekme Tokat beni dövdü. Sırtıma birkaç darbe aldıktan sonra yere yığıldım. Bayılmışım. Arkadaşlarım beni hastaneye getirmiş” dedi.

Böbreklerinde kanama olduğu belirlenen Burak Tibar’ın müşahede altında tutulduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious