CHP-DSP ittifakı imkansız görünüyor

CHP-DSP ittifakı imkansız görünüyor.11680
  • Giriş : 10.12.2008 / 21:30:00

DSP Genel Başkan Yardımcısı solun önde gelen isimlerinin partilerine katılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, kurban bayramı için geldiği Burdur'da CHP'ye yaptıkları iş birliği tekliflerine olumlu yanıt alamadıkları için 81 ilde seçime katılacaklarını söyledi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, memleketi Burdur'da DSP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşmaya törenine katıldı. Partililerle teker teker bayramlaşan Macit, DSP olarak tüm Türkiye'de yerel seçimlere katılacaklarını, diğer siyasi partilerden daha farklı, daha hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Yerel seçimlere çok önem verdiklerini belirten Macit, ''Çünkü yerel seçimler 3 Kasım 2002'den bu tarafa uygulanan iki kutuplu siyasetin artık Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretmediğini ortaya koyacaktır. Suni gündemle Türk halkının sıkıntılarını, sorunlarını tartışmayan, kendi yarattıkları gündemle kamuoyunun dikkatini o yöne çekenlere 29 Martta dur diyeceğiz. Yoksa, bu seçimde de eğer iki kutuplu siyasete, Türk halkı, devam noktasında, oylarıyla karar verirse daha büyük sorunlarla karşı karşıya gelir'' dedi.

SOLUN ÖNDE GELEN İSİMLERİ DSP'YE KATILACAK

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün DSP'ye katılmasına ilişkin eleştirileri de açıklık getiren DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, ''DSP'nin hızla yükselişe geçtiği bir dönemde bu tür söylentilerin, bu tür eleştirilerin çıkmasını gayet doğal olarak görüyoruz. Solun önde gelen isimlerinin, önümüzdeki günlerde DSP'ye katılacağını göreceğiz. Şimdi bu süreci devam ettirirken, partimizin yükselişe geçtiğinden kaygı duyan birtakım çevreler, bu yükselişi durdurabilmek için DSP içerisinde tartışma varmış, görüş ayrılışı varmış gibi bir izlenim oluşturmaya çalışıyorlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*