CHP Ercan Karakaş'ı 45 dakika bekletti

CHP Ercan Karakaş'ı 45 dakika bekletti.11391
  • Giriş : 31.12.2008 / 16:18:00

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağını kamuoyuna duyuran Ercan Karakaş, dün parti binasında muhatap bulamayınca 45 dakika bekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ercan Karakaş, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına başvuracağını önceki gün basın duyurusu ile kamuoyuna açıkladı. Ancak duyuru CHP tarafından dikkate alınmamış olacak ki, dün başvuru için parti binasına giden Ercan Karakaş dilekçesini verecek muhatap bulamadı. Parti binasında bir tek çaycının bulunması 45 dakikalık bekleme süresi içinde, Karakaş'ın bol bol çay içmesine neden oldu.

Ercan Karakaş adaylık sürecinde, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ayrıca görüşmediğini, parti genel sekreteri ve başkan yardımcılarıyla görüştüğünü bildirdi. Ancak, konu hakkında bilgisi olan parti yetkilerinin başvuru sırasında partide olmaması dikkat çekti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN ADI GEÇİYOR

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin geçmesi ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığa sıcak bakması, Karakaş'ın adaylığı konusunda partinin takındığı tavrın da gerekçesi olarak yorumlandı.

Salı günü basın kuruluşlarına bilgi geçilerek Karakaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için başvuracağı kamuoyuna şöyle duyurulmuştu:

“ERCAN KARAKAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR

Kültür Eski Bakanı, SHP / CHP Eski Milletvekili ve Eski İstanbul İl Başkanı Ercan Karakaş, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için partisine başvurusunu yapıyor.

Yarın, (30 Aralık 2008, Salı günü) saat 12.00'de Şişhane'deki CHP İstanbul İl Merkezi'ne giderek, başvuru dosyasını İl Başkanlığı'na sunacak olan Karakaş, İl Merkezi'nde, adaylığına ve yerel seçimlere ilişkin bir basın toplantısı gerçekleştirecektir.

Toplantıya katılmak isteyenlerin bilgisine ve ilgisine sunulur.”

Ercan Karakaş tarafından yapılan bu açıklama CHP İstanbul İl teşkilatı tarafından dikkate alınmamış olacak ki, belirtilen saatte parti binasına giden Karakaş, adaylık başvurusu yapabilmek için 45 dakika bekledi.

İYİ Kİ ÇAYCI VAR

CHP İl Başkanı Gürsel Tekin'ın şehir dışında, İl Sekreteri Uğur Göksu kaza geçirdiği için parti merkezinde bulunmadığı için başvuru krizi yaşandı. Yaklaşık 45 dakika bekleyen Karakaş için çözüm bulunamayınca İl Disiplin Kurulu Üyesi Veysel Çil başvuruyu kabul etmek zorunda kaldı. Bekleme esnasında çay üstüne çay içen Karakaş gecikmeden dolayı uzun süre basın mensuplarından özür dilemek zorunda kaldı. Bekleme sürecinde bol bol çay içildi. 45 dakika boyunca yoğun bir çay trafiği yaşanınca, “Partideki tek görevli çaycı” esprilerine neden oldu.

Müjde Ar'la evli olan Ercan Karakaş, adaylık başvurusu sırasında sanat dünyasından da destek aldığını söyledi. Müjde Ar'ın da sunuculuğunu yaptığı NTV'de yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' adlı programda Ar'ın çok fazla CHP probagandası yaptığı yönünde eleştiriler yapılmış ve program yayından kaldırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*