CHP Erzurum adayını açıkladı

CHP Erzurum adayını açıkladı.11391
  • Giriş : 02.02.2009 / 16:36:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Erzurum Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak inşaat mühendisi Nizamettin Zengin'i gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayını düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı. CHP teşkilat binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Nevzat Özpeker, büyükşehir belediye başkan adaylarının Atatürk Üniversitesi'nden emekli inşaat mühendisi Nizamettin Zengin olduğunu açıkladı. Özpeker, genel merkezin ve tabanın görüşü doğrultusunda Zengin'in aday olarak belirlendiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zengin ise seçilmesi halinde Erzurum'un imar yapısında büyük değişime ve yeniliğe gideceklerini ifade etti. Zengin, çağdaş ve modern bir belediyecilik anlayışı ile hizmet sunmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Erzurum yerel yönetimde yıllarca ihmal edilmiş. Uydu kentlerde gerekli imar tadilatı ve denetimi uygulanmamış. Yeşil alanlara önem verilmemiş. Göreve seçilmem halinde uygar ve yeşil bir şehir meydana getirmek için bütün imkanlarımı seferber edeceğim." diye konuştu. Bu arada bazı partililerin Zengin'in adaylığına sıcak bakmadığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*