CHP eşittir MHP

CHP eşittir MHP .24592
  • Giriş : 09.07.2007 / 07:59:00
  • Güncelleme : 09.07.2007 / 08:06:17

CHP aday adayı Yavuz Akgün, CHP ve MHP'ye ortak oy istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Başyazarı Selçuk'un, açık destek verdiği MHP de, yarım sayfa ilan vererek gazeteye sahip çıktı

CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Yavuz Akgün, Cumhuriyet Gazetesi'ne bir ilan vererek CHP'ye ve MHP'ye oy istedi. MHP lideri Devlet Bahçeli de Cumhuriyet gazetesene sahip çıktı.

Yavuz Akgün, “Kendisini CHP'ye yakın hissedenler CHP'de, CHP'ye uzak görenler ise MHP'de buluşsun” yazılı bir ilan verdi. İlanda CHP eşittir MHP yazısı dikkat çekti.

Cumhuriyet Gazetesi ile MHP arasındaki yakınlaşma, MHP'nin jestiyle sürdü. Parti, önceki gün Cumhuriyet Başyazarı ve Yayın Kurulu Başkanı İlhan Selçuk'un, gazetenin 2. sayfasında yer alan yazısının altına, yarım sayfa renkli ilan verdi. İlhan Selçuk, bir yazısında, MHP'nin bu seçimde “dincilere karşı çıkarak, aslına döndüğünü” yazmıştı. Önceki gün, İlhan Selçuk'un yazısını okumak için Cumhuriyet Gazetesi'nin sayfalarını çeviren okurlar, Selçuk'un yazısının hemen altında, yarım sayfa olarak yer alan MHP'nin reklamıyla karşılaştı. MHP yönetimi, Selçuk'un övgülerine, gazeteye yarım sayfa, üstelik de İlhan Selçuk'un yazısıyla aynı sayfaya, 22 Temmuz seçimleriyle ilgili yürüttüğü kampanya için reklam vererek jest yaptı.

Terör mitinginde CHP ve MHP'ye oy istedi

Teröre karşı “Sessiz yürüyüş” adı verilen eylem Ankara Tandoğan meydanında gerçekleştirildi. Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan mitingde oy avcılığı yaptı. Özkan, yaptığı konuşmada CHP ve MHP'ye oy istedi, 23 Temmuz sabahı ulusalcı partileri iktidara getirecek şekilde hareket edilmesini talep etti. 5 bin kişinin katıldığı mitinge CHP, MHP, DSP ve İşçi Partisi destek verdi. Atatürkçü Düşünce Derneği ile Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi ve Kuvay-ı Milliyeci dernekler ön planda gözükmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious